Hazai győzelmével tovább tapad az élbolyra az erzsébethelyi gárda

2024. október 22. 20:20 | Bimbó Lajos

A Békés Vármegyei I-es labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Jamina SE csapata a Füzesgyarmati SK együttesét látta vendégül. A Mazán Zoltán vezette gárda egygólos sikerének köszönhetően továbbra is az elöl álló hármas elsőszámú üldözője maradt.

Jamina SE–Füzesgyarmati SK 1-0 (1-0)

Jamina SE: Démusz Dominik, Murvai Dávid (Kardos Tamás), Nagy Levente, Bozsó Milán (Bereczki Zsolt), Zsuzsa László, Kurta Barnabás (Dankó Dániel),  Szaszák Kristóf (Horváth Milán), Sebők Martin, Turcsek Szilveszter, Mazán Barnabás (Leszkó Alex), Bencsik Csaba. Csere: Lipták-Pikó Balázs, Kovács Imre. Vezetőedző: Mazán Zoltán.

Füzesgyarmati SK: Fildan Calin Florin, Zs. Nagy Bence, Béres Richárd, Kis Szabolcs, Szilágyi János, Pálfi Máté, Lukács Zsombor, Juhász Gábor, Pákozdi András, Jámbor Nándor, Karim Laith. Csere: Komáromi József, Szőke Krisztián, Vígh László, Salló Zsombor, Fábián Ottó, Boro Tibor. Edző: Fábián Ottó.

Mazán Zoltán együttese a tabella negyedik helyéről várhatta a táblázat utolsó helyezettjét. Az erszébethelyi alakulat számára fontos volt a győzelemért járó pontok megszerzése, hiszen továbbra is tapadni szeretett volna lista első három helyezettjére.

A füzesgyarmati gárda azonban nem adta olcsón a sikert a hazai együttesnek, kiválóan megszervezett védekezése komoly munkát adott a jaminai támadóknak. Az erősen hiányos kerettel érkező vendégcsapatnak még a támadásokra is erejük, ám a 39. percben Bozsó Milánt már nem tudták megállítani. 1-0.

A hazai gárda minden követ megmozgatott az eredmény növelése érdekében, ám egyik lehetőséget sem sikerült újabb gólra váltania, így egygólos sikerrel zárta a hazai fordulót.

– A mérkőzés egészében megpróbáltuk azt játszani, amit megbeszéltünk, de a jól záró Füzesgyarmat ellen nehezen boldogultunk. Kevés helyzetet tudtunk kialakítani, de az ilyen lehetőség egyikéből sikerült vezetést szerezni, ami a győzelemhez is elég volt, így értékes három pontot szereztünk a szervezeten és jól játszó vendégek ellen. Végig a mérkőzésen nagyot küzdöttünk, hogy megszerezzük a győzelmet, ezért a hozzáállásért a csapatom dicséretet érdemel – értékelte a győzelmet Mazán Zoltán.

A Jamina SE csapata győzelmével továbbra is a tabella negyedik helyéről követi az élboly tagjait. A békéscsabai gárda a következő fordulóban akár a helyi járatra is felülhet, hiszen városi rangadóra utazik a listavezető Békéscsaba 1912 Előre II. otthonába.