Az évad ugyan még ne zárult le teljesen, hiszen vannak olyan darabok, amelyeket a koronavírus-járvány miatt pótolni kell a teátrumnak. A gálán a színház igazgatója összefoglalta az előző évad legfontosabb történéseit, elárulta, hogy a nézőszám megközelíti majd a 44 ezret.
– Nálunk ez az évadzáró hagyomány, egyfajta számvetés is. Ilyenkor beszámolunk a közönségnek az elmúlt évadról, a színház életéről és ezt a hagyományt nem szerettük volna megszüntetni - fogalmazott Seregi Zoltán.
A színház évadzáró ünnepségén részt vett a város alpolgármestere is, aki Mikó István gondolataival kezdte köszöntő beszédét. Kiemelte, hogy az elmúlt évad volt az első a padémia után, amikor ismét élő szót hallhatott a nézőközönség.
– Az elmúlt évad tele volt felemelő pillanatokkal, változatos, sokszínű repertoárral ugyanakkor könnyed, szórakoztató olykor elgondolkodtató darabokkal. A háttérben irtózatos munka folyt azért, hogy a közönség a vírus okozta változtatások miatt semmit ne vegyen észre - emelte ki Varga Tamás.
Az érdeklődők zenés részleteket hallgathattak meg az elmúlt esztendő legnépszerűbb darabjaiból, elismeréseket nyújtottak át a társulat tagjainak és a háttérmunkában jeleskedőknek, illetve ízelítőt adtak a következő évad produkciókból.
Íme a díjazottak:
Legjobb háttérmunkás: Sallai Zsóka
Évad színművésze fiatal kategóriában: Kiss Viktória
Évad színésze érett kategóriában: Katkó Ferenc
Évad színésze tapasztalt kategóriában: Kovács Edit
A díjakat a tavalyi évben fent említett kategóriák legjobbjai adták át.
A Békéscsabai Médiacentrum fontosnak tartja, hogy felületein bemutassa a város kulturális életét. A cég működése óta - a járvány miatt két év kivételével - minden esztendőben díjat adott át az évad legjobb előadásának. Ebben az évben összesen tizenegy előadás közül választhattak az olvasók a behir.hu közösségi oldalán, hogy idén melyik előadás volt a legjobb. A legtöbb szavazatot a Made In Hungária nyerte el.
A díjat a Békéscsabai Médiacentrum ügyvezetője adta át.
– Fontosnak tartjuk, hogy a kulturát támogassuk, eljuttassuk azt a nézőkhöz, olvasókhoz. A Magyar Televízió partnereként nemcsak helyi, hanem országos viszonylatban is be tudjuk mutatni, hogy Békéscsaba milyen gazdag kultúrával rendelkezik - fogalmazott Diós Zsolt.
Gálfy László színművész, a teátrum egykori igazgatója emlékére a családdal közösen létrehozott díj, a Gálfy-gyűrű odaítéléséről szakmai bírálóbizottság döntött. A kitüntetettre az elmúlt évadban bemutatott darabok rendezői tettek javaslatot, akik közül a zsűri választotta ki a legérdemesebbet: idén ezt Katkó Ferenc kapta. Az elismerést Felkai Eszter, Déryné- és Jászai Mari-díjas színészművész adta át. Zárásként az átadó közben műsorral szórakoztató színészek egy közös táncra invitálták a nagyérdeműt.