Karácsonykor püspöki istentiszteletet tartottak a gyulai börtönben

2016. december 27. 15:35 | Kugyelka-Zámbori Eszter

Karácsonykor püspöki istentiszteleten vehettek részt a gyulai büntetés-végrehajtási intézet fogvatartottai. A rendezvényen Dr. Fekete Károly püspök a Tiszántúli Református Egyházkerület vezetője hirdetett igét.

A Békés Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet több, mint 100 éves történetében először adódott lehetőség arra, hogy az év legmeghittebb ünnepén, karácsonykor püspöki istentiszteleten vehettek részt az intézet fogvatartottai. A karácsonyi programban közreműködött a Gyulai Erkel Kórus és két fogvatartott is. Az ünnepi istentisztelet nagyon sok segítséget jelent a raboknak Zoltán szerint, aki maga is a gyulai intézetben tölti büntetését. Hozzá tette: Ez a legnehezebb ünnep talán a fogvatartottak életében, mert ez a családról, a szeretetről, az összetartozásról szól.

Virág György börtönlelkész szerint a fogvatartottak számára is szükség van lelki foglalkozásokra. A rácsok mögött is vannak ünnepek, melyeket fontos megünnepelni.

–Ha Isten magához öleli a botladozó embert, akkor miért volna kivétel az a hely, ahol sok megbotlott és elesett életű ember van. Az Isten fia éppen azért jött – ez a karácsonynak a lényege -, hogy magához engedje, vagy magához ölelje azokat az embereket, aki éppen az ő akaratával szemben akarták az életüket élni. – hangsúlyozta Virág György.

A karácsonyi istentiszteleten Dr. Fekete Károly püspök a Tiszántúli Református Egyházkerület vezetője hirdetett igét.

– Itt a fogvatartottak nagy figyelemmel hallgatták az igét, és úgy éreztem, hogy vették is az üzenetet, amelyik arról szólt, hogy Isten nem a meghátrálás istene, hanem olyan átformálódást tud hozni, ami a hit emberévé tud minket tenni. Így kívántam áldott ünnepeket a bennlévőknek, és biztattam őket arra, hogy a szabadulás után találják meg azt a felszabadultságot, ami nem csak azt jelenti, hogy a börtönajtót hagyják maguk után, hanem egy felszabadult új életben tudnak majd elindulni. – emelte ki Dr. Fekete Károly.

A gyulai börtön működésének kezdete, 1899. óta idén először hallhattak az intézetben református püspöki igehirdetést a rabok.

További programok »

FEL