Sipiczki Zoltán, a Kós Károly Technikum és Szakképző Iskola oktatója az intézmény egyik tanműhelyében avatta be a diákokat a szakszerű tapétázás rejtelmeibe.
Antal Sándor Elekről, a Dr. Mester György Általános Iskolából érkezett Békéscsabára.
– Sok mindent tanultam az elmúlt napokban. Például a festést, tapétázást és a barkácsolást is kipróbálhattam. Örülök, hogy bepillanthattam a szakmai háttérbe. Azt hiszem a látottak alapján könnyebb lesz iskolát választanom, ha majd elballagok nyolcadikból – mondta el a diák.
A technikum igazgatóhelyettese a gyakorlati alapú oktatás előnyeire hívta fel a figyelmet. Mint mondta: fontos, hogy a diákok közvetlenül találkozhassanak minél több szakmával.
– Nagyon sok helyre megyünk ki a pályaorientációs napok keretében, ahol a gyerekek megismerkedhetnek a külső terepen a szakmáinkkal. Nagyon jól felszerelt tanműhelyeink vannak, ezért gyakorlati szemmel vizsgálhatták az eszközöket, így nem lesz nekik idegen a szakmaválasztás – fogalmazott Krisánné Szőllősi Margit Szabina igazgatóhelyettes.
Mészárosné Szabó Anna, a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szakképzési osztályvezetője kitért a vetélkedő egyik feladatára. Kiemelte, hogy több rövidfilmmel készültek a korosztály számára, amelyek bemutatják a szakmaválasztás hátulütőit, kihívásait.
– Humorosan próbáljuk rávezetni a gyerekeket, hogy nem vezet jó döntéshez, ha teljesen mindegy nekik, hogy mit csinálnak. A Mindegy János című filmet dolgozták fel a gyerekek kérdések mentén, tulajdonképpen a filmnek a megértése volt a feladatuk – tájékoztatott az osztályvezető. Hozzátette: a Kulturális és Innovációs Minisztérium által támogatott JóPálya vetélkedő programsorozat célja, hogy felhívja a figyelmet a helyes szakmaválasztásra.