Izgalmas derbin nyertek a Csabai kosarasok.

2016. január 24. 09:00 | behir.hu

Az NB II-es kosárlabda bajnokság soros fordulójában hazai pályán szerepelt a Békéscsaba KK együttese.A tabella 5. helyén álló viharsarkiak az előttük álló DEAC együttesét fogadták a Lencsési Általános Iskola tornatermében.

Már a meccs elején nyilvánvalóvá vált, hogy túl nagy különbség nem lesz a csapatok között. A meccs első felében volt az előny itt és ott is, 20 perc elteltével végül 32-27-ez mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyed inkább a vendégeké volt, ami az eredményben is megmutatkozott, 48-52. Az utolsó "etap" szerencsére elsöprő csabai sikert hozott. Ebben a 10 percben leginább Solevic és Czifrák jeleskedett, illetve a végig nagyot küzdő Sztriha. A remek végjáték 69-61-es hazai sikert hozott.

A kosárlabda derbi összefoglalóját a hétfőn 20.20-kor jelentkező Kezdőkörben tekinthetik meg a 7.TVműsorán.