A Békéscsabai Jókai Színház a Körös Irodalmi Társaság a
Bárka és a Békéstáji Művészeti Társaság október 19-én, este rendezte meg az Irodalom és képzőművészet karöltve est második felvonását.
Békéscsabán, illetve a megyében hosszú évek óta alkotnak, dolgoznak egymás mellett képzőművészek és írók, de nehezen találják meg a kapcsolódási pontokat. Pedig egy-egy vers, egy novella vagy éppen egy kép, még átélhetőbb és érthetőbb úgy, ha a másik művészeti ág kiegészíti, alátámasztja. Ez a sorozat arra ad alkalmat, hogy párban irodalom és képzőművészet karöltve mutassa be egymás munkásságát. Vagyis még azáltal is érdekesebbé válik, hogy az irodalmár beszél a képzőművészről az alkotásairól és fordítva - mondta Elek Tibor az est egyik főszervezője, a Bárka című folyóirat főszerkesztője.
– A második alkalom Kukár István festészetéről, művészetéről és performanszairól szól, az érdekesség szerintem az lesz benne, hogy az ő művészete, hogyan reagál az én novelláimra, írásaimra. A képzőművészet az írott szót biztosan más fénytörésben mutatja be. Ő több írásomat is illusztrálta és mindig törekedett arra, hogy egy fajta párbeszéd alakuljon ki a kettő között. - így fogalmazott Kiss László a Bárka szerkesztője az est egyik meghívott vendége.
– Tematikus módon három témában hoztam festményeket, rajzokat. Például Laci a vízről, a tájról vagy az égről fog olvasni és közben az ilyen jellegű képeim lesznek láthatóak kivetítőn. És ha még belefér, beszélünk kicsit a performanszról, mert én azzal is szoktam foglalkozni - mondta Kukár István festő.
A szervezők hosszú éveket jósolnak a rendezvénysorozatnak, hiszen ahogy elmondták, Békés megyében rengeteg tehetséges író, festő, képzőművész él, akik könnyedén tudnak reagálni, reflektálni a másik munkájára. Őket már csak meg kell találni, összeismertetni és egy asztalhoz ültetni.