A verseny partnerségben valósult meg a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Békés Vármegyei Területi Szervezete, a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft. és az Erkel Ferenc Kulturális Központ és Múzeum Nonprofit Kft. együttműködésével.
Dr. Vincze Gábor, a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Kar dékánja kiemelte, a verseny célja az volt, hogy ráirányítsa a figyelmet a turizmus és a régiónk szépségeire, és hozzájáruljon ezen hivatás népszerűsítéséhez.
– Ebben a régióban a turisztikai szolgáltatások rendelkezésre állnak. A meleg gyógyvizekben a leggazdagabbak vagyunk Európában, emiatt próbáljunk egy olyan „Medical Wellnesst” kialakítani, amelyben az egészséges életformát gyógyító tevékenységgel kombinálhatjuk. Erre nevelünk ki szakembereket, és azt szeretnénk, hogy a vármegyében ez minél fejlettebb legyen a jövőben – tette hozzá a dékán.
Dr. Beke Szilvia dékánhelyettes a verseny menetével kapcsolatban elmondta, hogy a tizenhárom diák összesen négy középiskolából érkezett a dél-alföldi régiót tekintve. A diákoknak két online fordulón elméleti tudásukról kellett számot adniuk, majd gyakorlati fordulóval zárult a verseny. A gyakorlati feladatok során lehetőségük volt belekóstolni a turizmus, azon belül is az egészségturizmus világába.
– Sokan tudják, hogy egy ápoló, vagy egy orvos mit csinál, de azt, hogy az egészségügyi szervező milyen fontos munkát lát el az egészségmegőrzés területén, vagy akár a turisztikát, hogy tudja az egészségmegőrzéssel összekötni, az általában ebben a középiskolás korosztályban nem ismert. Ezt szerettük volna egy kicsit közelebb hozni hozzájuk – fejtette ki a dékánhelyettes.
A tavalyi év után idén is Közgés diák lett a verseny első helyezettje. Tóth Borbála, a BSZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum és Kollégium diákja elmondta, hogy a későbbiekben is szeretne a turizmus területén elhelyezkedni, ezért számos ehhez hasonló versenyen indult a tanulmányai alatt.
– Ebben az évben több versenyen is részt vettem, azért, hogy a kreatív oldalát megismerjem a turizmusnak, és új ötleteket kidolgozhassak. Az volt a feladatom a versenyben, hogy egy helyi értéket beépítsek kreatív módon az egészségturizmusba – fogalmazott a Közgé diákja.
Üres kézzel senki sem távozott, hiszen emléklapot minden résztvevő tanuló átvehetett. Az első három helyezett pedig az egyetem partnerei által felajánlott ajándéktárgyakkal és üvegplakettekkel gazdagodott. Mint elhangzott: az egyetem a jó és sikeres hagyományt folytatva a jövőben is megrendezi a versenyt.