Eredményes volt a sakálgyérítés – üléseztek a vármegyei vadászok

2025. április 3. 13:14 | Bere Mátyás

Az Országos Magyar Vadászkamara Békés Vármegyei Területi Szervezete és a Békés Vármegyei Vadászkamara szerdán tartotta kibővített vezetőségi és elnökségi ülését Békéscsabán. Az eseményen a szervezetek évet értékeltek, majd a sakálgyérítési versenyt is értékelték.

A kibővített vezetőségi és elnökségi ülésen a bizottságok résztvevői előkészítették az április 29-i vármegyei küldöttgyűlést. Ezen felül a pénzügyi tervek elfogadása, összeállítása  is megtörtént.


– Több eseményünkről egyeztettük, ilyen lesz a június 14-én zajló Békés Vármegyei Vadász-Horgász Nap Békés-Dánfokon. Itt természetesen nagy szeretettel látjuk Békés vármegye polgárait, lakosait, vadászait – emelte ki Hrabovszki János, az Országos Magyar Vadászkamara Békés Vármegyei Területi Szervezetének elnöke.

Az elnök kiemelte, hogy idén a legfontosabb az, hogy a vadászok felkészüljenek az aszályra, védve a vadállományt. Emellett elmondta, hogy már ötödik alkalommal írták ki a sakálgyérítő versenyt, melynek szintén a szerdai eseményen tartották meg a díjátadóját.

 

 

– Ez az éjszakai ragadozó egyre nagyobb teret nyer a megyénkben is. A versenyre Békés vármegyei lakosok, akár területes, akár terület nélküli sport- illetve hivatásos vadászok jelentkezhettek elejtéssel, illetve csapdázott példányokkal is – fogalmazott Ságodi Gábor koordinátor, a verseny szervezője.

A sakál elejtése az állat intelligenciája és rejtőzködő életmódja miatt rendkívül nehéz, így a verseny résztvevői komoly munkával érhetik csak el a dobogót. Matuska Pál élete során eddig 400 sakált ejtett el, a versenyt idén harmadjára nyerte meg.

– A sakál haszonvadjainknak jellemzően az utódjait támadja. A gyengéket, a borjakat próbálja összeszedni. Ahol nagy a dámállomány, mint itt Békés vármegyében, azt nagyon-nagyon ritkítja a sakál – fogalmazott a sportvadász, aki a szezon során 51 sakált ejtett el 200 éjszakai vadászat során. Az idei versenyen 10 fő összesen 145 sakált lőtt ki.

Galéria

Vissza
Előre

További programok »

Friss hírek

Civil szervezeteknek írt ki pályázatot a Magyar Paralimpiai Bizottság

Április 25-ig jelentkezhetnek a civil szervezetek a Több, mint sport! élmény- és szabadidősport eszközvásárlási és eseménytámogatási programra, amelyet a fogyatékossággal élők számára hirdetett meg a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős államtitkár támogatásával.
18:40