Idegenben sem volt kérdés – ismét legyőzte a Vasas SC csapatát az MBH-Békéscsaba

2024. október 22. 21:34 | Gulyás Gergő

A női röplabda Extraliga negyedik fordulójában a Vasas SC otthonába látogatott az MBH-Békéscsaba együttese. A vendégek mindhárom szettet végig uralták, így megérdemelten nyertek 3-0 arányban. Tóth Gábor együttese ennek a győzelemnek köszönhetően továbbra is a tabella élmezőnyében helyezkedik el.

Vasas SC–MBH-Békéscsaba 0-3 (17, 17, 12)

Extraliga, 10. forduló, Budapest, Vasas Folyondár Sport és Táncközpont, 110 néző Vezette: Selega, Takács.

Vasas SC: Sinka 10, Rieder 7, Kiss 10, Altorjay 6, Engin, Zsombók A 3. Csere: Balogh, Stankovics (liberók), Vértes 1, Botyánszki , Szemler , Zsombók E 2. Vezetőedző: Kőnig Gábor.

MBH-Békéscsaba: Kiss 4, Koseková, Mayer 10, Kocic 15, Dékány 15, Hurst 9. Csere: Kertész (libero), Mikus. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A két csapat az előző fordulóban is egymás ellen játszott, akkor a csabaiak meggyőző játékkal, magabiztosan nyertek 3-0-ra a listavezető Vasas Óbuda fiókcsapata ellen. Tóth Gábor együttese tíz nap alatt a harmadik mérkőzését játszotta az Extraligában, a cél ezen az összecsapáson is a győzelem volt. Az MBH-Békéscsaba együttese a tabella harmadik helyét, a hazaiak pedig a hatodik helyet foglalták el.

Mindkét csapat jól, és fegyelmezett játékkal kezdte a mérkőzést. Az első játszma elején egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt kialakítani. Sokáig csak egy-egy ponttal vezettek a vendégek, majd Dékány Bernadett rébvén tudtak először kétpontos előnyt kiépíteni Dékány Bernadett (8-10). A hazai időkérés után a fővárosi együttes még vissza tudott kapaszkodni, de a vendégek a rutinjukat kihasználva, és főleg Nina Kocic pontjainak köszönhetően el tudtak lépni már nyolc ponttal is. Az első szettet egy Dékány-ász zárta le, 25-17-re nyert a Békéscsaba.

A második játékrészt a csabai együttes indította pontosabb ütésekkel és nyitásokkal, Marta Hurst jóvoltából, így rögtön a játszma elején megnyugtató előnyt szerzett a vendég együttes. Ezt az előnyt végig tartani is tudta a csabai együttes, öt ponttal először 15-10-nél vezetett Dékány révén. Majd többek között Chloe Mayer sáncainak a segítségével, és a pontos támadás befejezéseknek köszönhetően, az olló tovább nyílt és végül a második szettet is 25-17-re nyerte meg az MBH-Békéscsaba.

A harmadik játszmára nem maradt kérdés, a két csapat között kiütközött a fizikai és a mentális különbség is. Több hazai hiba után, már 6-1-re vezetett a csaba, amikor Kőnig Gábor időt kért, de ez sem segített, hiszen hamar kialakult ezután a több mint tíz pontos különbség, köszönhetően Mayer elképesztő nyitási sorozatának, aki négy ászt ütött zsinórban (3-15). Ezek után végig tartani tudta ezt a tíz pontos különbséget a vendégcsapat és végül 25-12-re húzta be a harmadik szettet és ezáltal a mérkőzést is az MBH-Békéscsaba.

Ezzel négy mérkőzés után három győzelemmel áll az MBH-Békéscsaba, a csapat legközelebb az U19-es válogatottal csap össze, szombaton.

Így látták a vezetőedzők:

Kőnig Gábor: Léptünk előre a pénteki mérkőzéshez képest, de ugyanúgy beleléptünk abba a mederbe, mint akkor, azaz rengeteg olyan hibánk volt, amiknek nem lenne szabad előjönni, vagy nem ennyinek. Azon dolgozunk, hogy ebből kevesebb legyen. Gratulálok a Békéscsabának!

Tóth Gábor: Nem játszottunk kimondottan jól, de a hosszabb labdameneteket mi nyertük. Fiatal ellenfelünk fog még kellemetlen perceket okozni az Extraligában. Úgy érzem, jó úton járunk, szombaton az U19-es válogatottal mérkőzünk meg, igyekszünk elosztani terhelést.