Extraligához méltó párharc, második győzelmét is megszerezte a BRSE

2024. október 18. 20:41 | Bimbó Lajos

A női röplabda Extraliga harmadik fordulójában az MBH-Békéscsaba csapata a Vasas SC együttesét látta vendégül a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban. A listavezető Vasas Óbuda fiókcsapata helyenként igencsak megszorongatta Tóth Gábor újjáépülő csapatát, de a győzelem egyik szettben sem forgott veszélyben, így a végén 3-0-ás, magabiztos békéscsabai győzelem született.

MBH-BÉKÉSCSABA–VASAS SC 3–0 (17, 10, 16)

Extraliga, 3. forduló, Békéscsaba. Vezette: Bátkai-Katona, Tillmann.

MBH-Békéscsaba: Kiss 8, Koseková 1, Mayer 10, Németh 20, Caraballo 11, Hurst 6. Csere: Kertész (libero), Fekete, Mikus, Gajdács. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Vasas SC: Sinka 6, Rieder 1, Kiss 1, Altorjay 6, Botyánszki 7, Zsombók A 5. Csere: Balogh, Stankovics (liberók), Engin 2, Szemler 1, Zsombók E 5, Solti. Vezetőedző: Kőnig Gábor.

A fővárosi együttes fiataljai az előző fordulóban megszerezték életük első Extraliga-győzelmét. Tóth Gábor vezetőedző éppen ezért előzetesen felhívta csapata figyelmét arra, hogy nem mehet biztosra a vendégcsapat ellen.

A BRSE ennek megfelelően igyekezett már a legelején elvenni ellenfele lelkesedését, így 1-1 után a kezdőként szerepet kapó Németh Luca vezetésével, egy négypontos sorozattal lépett el riválisától. A Kőnig Gábor vezette vendég együttes azonban nem adta magát könnyen, 8-4 után visszajött és 8-8-ra kiegyenlítette a párharcot. A békéscsabai gárda azonnal reagált a fejleményekre, Kiss Emese és Németh Luca pontos ütéseivel, valamint Samaret Caraballo ászaival ismét elkezdett távolodni riválisától. Chloé Mayer blokkjainak segítségével a BRSE 16-10-re módosította az állást, amelyet a vendégek második időkérése sem tudott megzavarni. A hazai gárda 21-13-nál kicsit megtorpant, a Vasas pedig pedig egymás után három pontot is szerezve közelebb lépett ellenfeléhez. A BRSE azonban nem engedett további közeledést, 24-17-nél pedig Caraballo révén szettlabdát értékesített.

Fotó: Imre György

Marta Hurst ütés közben (Fotó: Imre György)

A második játszma szorosabban indult, a fiatal fővárosi gárda 4-3-ra állt, ám a hazai keret magasabb fokozatba kapcsolva ötpontos különbséget épített ki. Németh Luca továbbra is ihletett formában röplabdázott, Barbora Koseková blokkja is pontot ért, a békéscsabai alakulat pedig hamar tízpontosra duzzasztotta az előnyt. A házigazda a hajrára végül még nagyobbra nyitotta a két együttes közötti ollót és tizenöt pontos differenciával behúzta a játszmát.

A harmadik szettre legjobb formájában érkezett vissza a fővárosi alakulat, amelynek köszönhetően addig nem igazán látott küzdelem alakult ki a pályán, a vendégcsapat 4-3-nál vezetett is. Tóth Gábor együttese szinte azonnal megfordította az állást, ám a piros-kékek végig látótávolságon belül maradtak. A BRSE 15-13-nál megrázta magát és egy 6-1-es sorozatot produkálva állva hagyta a vendég együttest, a hajrá végén pedig kilencpontos különbséggel elvitte a harmadik felvonást is.

Az MBH-Békéscsaba megszerezte második győzelmét a bajnokságban. A két csapat legközelebb ismét egymással találkozik, amikor a Békés vármegyei együttes utazik a Vasas SC Folyondár utcai arénájába.

A csabaiak örülhettek a meccs végén (Fotó: Imre György)

Így látták a vezetőedzők

Tóth Gábor: Más felállásban játszottunk, mint eddig, hiszen kimondott szándékunk, hogy építsük a fiatalokat. Az előző szezonokból okulva fontosnak tartom, hogy rendszeresen pályára lépjenek a kezdő hatoson kívül is, ilyen volt ma Németh Luca, aki remekül teljesített. A csapatkapitányunk is teljes meccset tudott játszani, ami nagyon fontos a csapat és az ő mentális állapota miatt is. Komolyan kellett venni a Vasas SC-t, mert hiába fiatalok, jó fizikai állapotban vannak, motiváltak és nincs vesztenivalójuk, szóval tisztességesen fel kellett készülni belőlük.

Kőnig Gábor: Kettős érzéseim vannak, amit olvashattunk az ellenfél edzőjétől, hogy nem fognak gyerekként kezelni minket, ezt be is bizonyították. Mi viszont gyakran úgy viselkedtünk, buta hibákat ejtettünk, amivel nincs is gond, csak túl sok és hasonló volt belőlük, amikből nem tanultunk, és szépen, lassan kirúgtuk magunk alól a széket.