Horváth bombagólja után pontot mentett a Szentlőrinc a Kórház utcában – galéria

2021. augusztus 22. 21:34 | Hidvégi Dávid

Horváth Péter nagy góllal szerzett vezetést a Békéscsaba-Szentlőrinc találkozó második félidejében a labdarúgó NB II 5. fordulójában, de végül nem sikerült a győzelem, ugyanis a vendégcsapat egy védelmihiba után egyenlíteni tudott. Az Előre öt meccsen mindössze két pontot szerzett és a tabellán a kieső 18. helyen áll.

Békéscsaba 1912 Előre-Szentlőrinc SE 1–0 (0–0)

Merkantil Bank Liga, NB II. Békéscsaba 770 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Punyi Gyula, Márus Péter)

Békéscsaba: Krnács – Nagy S. (Puskás, 74.), Farkas, Bora, Mikló – Sipos, Király (Kitl, 61.), Szabó P. (Lukács, 46.) – Horváth P., Paudits (Albert, 79.), Varga Sz. (Máris, 69.). Vezetőedző: Preisinger Sándor

Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi (Farkas Marcell, 46.), Keresztes, Nagy Zs., Németh – Havas, Törőcsik (Sinanovic, 59.) – Harsányi, Kiss-Szemán (Biben 59.), Jancsó (Petró, 69.) – Grumic (Bányai, 46.). Vezetőedző: Marian Sluka

Gólszerző: Horváth P. (56.), ill. Nagy Zs. (83.)

Sárga lap: Király (20.), ill Erdélyi (8.), Petró (89.), Farkas Marcell (92.).

Az első kapura lövést a 18. percben lehetett feljegyezni amikor a piros-fekete felszerelésben pályára lépő Szentlőrinc veszélyeztetett Törőcsik Péter révén, de ez nem okozott gondot Krnács Richárd kapusnak. Az első komolyabb hazai helyzetre a 25. percig várt a több mint 700 csabai szurkoló: Horváth Péter éles szögből találta el a bal kapufát. A 33. percben szabadrúgáshoz jutott a vendég együttes 18 méterre az Előre kapujától, Harsányi István csapatkapitány azonban fölé lőtt. A 41. percben Paudits Patrik egy az egyben, két védővel a nyakában indulhatott volna meg a szentlőrinci kapu irányába, azonban menet közben elhagyta a labdát a drukkerek és a vezetőedző legnagyobb bánatára. Az első félidőben főként a középpályán zajlott a játék, egyik csapat sem talált fogást a másikon, így gól sem született.

A második félidőben jöttek a gólok

A szünetben mindkét mester cserére szánta el magát. Preisinger Sándor a szürkén játszó Szabó Péter helyére középcsatárt állított be Lukács Raymond személyében, aki az elmúlt két találkozót eltiltás miatt kihagyta. Marián Sluka kettőt is változtatott: az első félidőben megsérült Erdélyi Botond helyén Farkas Marcell folytatta, míg a rutinos Miroslav Grumic posztján Bányai Péter. A játék irama a második félidő elején sem változott. Az 50. percben zűrzavar alakult ki a csabaiak kapuja előtt, Krnács pedig lábbal hárított. A másik oldalon egy szöglet után láthattunk hasonló szituációt, de senkinek sem sikerült eltalálni a Szentlőrinc kapujától két méterre pattogó labdát, így a vendégek ha nehezen is, de felszabadítottak. Az 56. percben az első távoli próbálkozás rögtön utat talált a kapuba, miután Horváth Péter 25 méteres lövése védhetetlenül a hálóban landolt (1–0).

(Fotó: Such Tamás)

A vendégek a bekapott gól után gyorsan változtattak: Törőcsik Péter és Kiss-Szemán Péter helyén Sinan Sinanovic és Biben Barnabás folytatta. A másik oldalon Király Patrik és Varga Szabolcs helyére Kitl Miklós és Máris Dominik állt be. A 63. percben megduplázhatta volna előnyét a Békéscsaba: Horváth beadását Lukács mellé bólintotta, így ezúttal sem talált be. A 69. percben Jancsó András helyére Petró Balázs állt be a vendégeknél, majd egy szöglet után Farkas Márk fejelt kapu mellé. A hazaiak csapatkapitánya, Nagy Sándor is elhagyta a pályát, Puskás Gábor állt be a 74. percben.

A 78. percben Máris Dominik játszotta tisztára magát, de nem sikerült átívelnie a labdát a kapus felett, a jól kimozduló Rotislav Prokop bravúrral védett. A hazaiak szakvezetője igyekezett megszilárdítani a védelmet, miután csapata beszorult a saját térfelére, ezért a csatár Paudits helyén egy középhátvád, Albert István folytatta. A 80. percben Sinan Sinanovic közeli lökete jelezte, hogy a vendégek nem tettek le az egyenlítésről, Krnács bravúrral hárított. A 82. percben a két kihagyott ziccer megbosszulta magát: egy beadás után az előrekeveredő középhátvéd, Nagy Zsombor fejelt kapuba, ezzel kialakítva az 1–1-es végeredményt. A Békéscsaba továbbra is nyeretlen a bajnokságban és mindössze a 18., kieső pozíciót foglalja el a bajnokságban 2 ponttal, legközelebb vasárnap javíthat Budaörsön. A Szentlőrinc veretlenül és egyben nyeretlenül a 12. helyen áll öt egységgel.

Mestermérleg

Preisinger Sándor: – Egy jó erőkből álló csapat volt ma az ellenfél. Megdolgoztunk azért, hogy 1–0-ra vezessünk, amely után volt két óriási ziccerünk, amivel lezárhattuk volna a mérkőzést. Sajnos menetrend szerint megint jött egy hosszú felívelés, amire nem tudtunk koncentrálni. Fájó, hogy nem tudtuk megnyerni a meccset.

Marián Sluka: – Úgy érzem a mutatott játék alapján megérdemeltük az egyenlítő gólt. Az első félidőben egyik oldalon sem láthattunk bátor focit, ennek ellenére kettő százszázalékos ziccert is kialakítottunk a hazaiaknak pedig egy helyzete volt. A második félidőben is akartuk folytatni a szervezett játékot, éreztük, hogy jön majd egy kidolgozott helyzet. Sajnos védelmi hibából kaptunk egy távoli gólt, mivel mélyen védekeztünk. Jól szálltak be a cseréink, majd megérdemelten egyenlítettünk.