Mutyi híd, Bözsi híd, Csak a fidesz híd – alternatív elnevezéseket ragasztott az Ébredj, Viharsarok! Civil Csoport az Orosházi úti felüljáró hangszigetelő falára. A megmozdulással arra kívánták felhívni a figyelmet, hogy az emberek maguk dönthessék el, milyen nevet szeretnének adni a hídnak. A szervezők szerint ugyanis sokan nem tudtak a megadottak közül választani. A csoport elnökétől megtudtuk, az esemény folytatásaként a Kossuth téren rothadt narancs dobálással egybekötött demonstrációt szerveztek, amelyre elmondása szerint tizenöt-húsz főt vártak. Hrabovszki-Megay Oktávia hozzátette, akciójuk üzenete az 1848-as forradalom szellemében fogalmazódott meg: „Nem különbözik sok mindenben, mint amit 168 éve üzentek: egyenlőség, testvériség, egyenjogúság, sajtószabadság, szabad ország. Ennek a szellemiségében mi így ünneplünk, egy figyelemfelkeltő akcióval.”
Hídnevekkel demonstráltak
2016. március 15. 16:34
| Zsíros András
Mutyi híd, Bözsi híd, Csak a fidesz híd – alternatív elnevezéseket ragasztottak az Orosházi úti hídra.
Ezek is érdekelhetik
Átragasztotta a kormány plakátját az Együtt
2017. április 9. 18:10
A Fidesz iroda előtt demonstráltak
2016. június 11. 15:04
Már csak pár napig lehet szavazni az Orosházi úti híd nevére
2016. március 9. 11:42
Csütörtöktől forgalomkorlátozás lesz az Orosházi úti felüljárón
2025. október 1. 11:29