Hátrányból fordított és nyert a BRSE Újpesten

2023. december 30. 20:14 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba ugyan elveszítette az első játszmát, de a folytatásban feljavult és négy szettben nyert az UTE otthonában a női röplabda Extraliga szombatijátéknapján.

UTE–SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA 1:3 (18, -21, -14, -17)
Extraliga-mérkőzés, Budapest. Vezette: Bátkai-Katona, Halász.
UTE: Amaral 10, Kilyénfalvi 5, Kindelan 12, Sziládi 5, Ambrosio 15, Moreno 4. Csere: Baksa (libero), Zólyomi 1, James 6, Dani 6, Boskó. Vezetőedző: Horváth András.
BRSE: Stanchulova 6, Pintér 2, Stepanenko 18, Strumilo 11, Kump 6, Aydinogullari 1. Csere: Molcsányi, Kertész (liberók), Kotormán 1, Bodnár 6, Kump 6, Glemboczki 10. Vezetőedző: Tóth Gábor.

A BRSE karácsony előtt kikapott hazai pályán a Kaposvártól, így mindenképpen javításra készült az utóbbi időben kissé visszaestő UTE ellen. Ennek ellenére az Újpest kezdett jobban, négypontos hátrányban, pár perc játék után Tóth Gábor időt is kért (8:4). Jót tettek az edzői szavak a csabai lányoknak, gyorsan egyre csökkentették a különbséget, majd Pintér Andrea blokkja után már egál volt az állás (11:11). Az irányítást azonban nem tudta átvenni az ötszörös bajnok, Tóth Gábor újabb időkéréssel és cserékkel is próbálkozott, azonban a szetthajrát már magabiztos előnyből kezdte (22:16). A BRSE innen már nem tudott visszazárkózni, a fővárosiak a harmadik szettlabda után örülhettek a részsikernek (25:18).

A térfélcsere után sem indult jól a játszma a csabaiaknak, villámgyorsan jött is az első játékmegszakítás (3:1). Megduplázta előnyét az UTE, a Békéscsaba ha nem is hibátlan játékkal, de ellenfele nyomába eredt, Dominika Strumilo a meccs leglátványosabb labdamenetét finom ejtéssel zárta le (14:13). A belga játékos is feljavult, újabb pontja után sikerült az egyenlítés (18:18). A játszma végéhez közelítve Amaral rontott és ezzel kétpontos hátrányba került csapata, Horváth András pedig együttese utolsó esélyét próbálta megragadni (20:22). A tavalyi ezüstérmes már nem engedte ki a kezéből a szettet, a csereként jól beszálló feladó, Kotormán Réka irányításával a második szettlabdával élve egyenlített (21:25).

A harmadik etapot határozottan indította a Csaba, ebben az időszakban a játék minden elemében jó teljesítményt nyújtott és időkérésre kényszerítette a lila-fehérek mesterét (2:9). Lendületben maradt a BRSE, Margarita Stepanenko pontja után már tíz volt a különbség a csapatok között (4:14). Folyamatosan tartotta előnyét a BRSE, a játszma után pedig már vezetett az összecsapáson (14:25).

A negyedik szett elején ugyan felváltva érkeztek a pontok, de a Csaba egy 6-0-s rohammal meglépett riválisától (4:9). Maradt az irányítás csabai kezekben, Dominika Strumilo pontja után ugyan tíz volt a különbség, de a belga játékos a következő labdamenetben rosszul érkezett a földre, így csak társai ölelésében tudta elhagyni a pályát (8:19). A vendégek sikere már nem fogott veszélyben, a sérült játékos helyére érkező Iveta Stanchulova zárta le a meccset (17:25).

A Békéscsaba ezzel javított és hetedik sikerével időlegesen újra megelőzte a MÁV Előrét a tabellán. Tóth Gábor együttese január 6-án éppen a fehérváriak otthonában kezdi az évet.

Így látták a vezetőedzők

Horváth András: Kicsit felpuhultak másfél szett után a nyitásaink, nem úgy találtuk el a zónát, és a mi nyitásfogadásunk is puhább lett, nem tudtunk úgy akciókat indítani. Ez befolyásolta a második szett alakulását, a harmadikat pedig a második végjátéka miatt kezdtük rosszul. Molcsányi Rita nagyon nagy stabilitást hozott be a pályára, ettől függetlenül az első másfél játszmából építkezhetünk.

Tóth Gábor: Nem titok, hogy nehéz időszak és rövid pihenő után jöttünk ide. Eleinte saját magunk ellenfelei voltunk, egymás után csináltuk a hálóérintéseket, ami a mentális teher miatt volt. Aztán amikor megnyertünk egy szettet, ez lehullott rólunk, onnantól kezdve felszabadultan játszottunk, keményen szerváltunk és hoztuk a szokásos, jó minőséget blokkvédekezésben. Végre volt három szélső teljesítmény is, ami garantálta, hogy nyerni fogunk, valamint Kotormán Réka is remekül szállt be, az ő jó játéka is kellett a sikerhez.

A TABELLA ÁLLÁSA:
1. Vasas 26 pont (9 győzelem/0 vereség) 2. Békéscsaba 22 (7/3) 3. MÁV Előre 19 (7/2) 4. Nyíregyháza 17 (5/5) 5. Kaposvár 15 (5/4) 6. UTE 8 (3/7) 7. Szent Benedek 7 (2/8) 8. DVTK 0 (0/9)