Győztek a lila-fehérek a Debrecen ellen

2019. február 17. 10:22 | behir.hu

A Békéscsaba 31-28-ra legyőzte a Debrecent a női kézilabda bajnokság szombati mérkőzésén.       Békéscsabai ENKSE – DVSC Schaeffler 31-28 (19-15) Békéscsaba, játékvezetők: B. Pech, Vágvölgyi. BÉKÉSCSABA: Balog, Horvát (kapusok), Agbaba 1, Bottó 3, Dombi,…

A Békéscsaba 31-28-ra legyőzte a Debrecent a női kézilabda bajnokság szombati mérkőzésén.

Békéscsabai ENKSE – DVSC Schaeffler 31-28 (19-15)

Békéscsaba, játékvezetők: B. Pech, Vágvölgyi.

BÉKÉSCSABA: Balog, Horvát (kapusok), Agbaba 1, Bottó 3, Dombi, Giricz 3, Kovács 6, Kukely, Marincsák 6 (4), Szögi, Vukajlovic 8, Walfisch 4. Edző: Horváth Roland.

DEBRECEN: Triffa, Oguntoye (kapusok), Arany, Bordás, Borgyos, Bulath 6 (1), Despotovic, Griegel 7 (4), Kovács 1, Punko 1, Szabó, Tóvizi 1, Vantara-Kelemen 9, Varsányi 2, Zamfirescu 1. Edző: Köstner Vilmos.

Kiállítások: 6, ill. 12.

Hétméteresek: 5/4, ill. 7/5.

A csabaiak kiválóan kezdtek, a 7. percben 7-3-nál már a debreceni vezetőedzőnek, Köstner Vilmosnak kellett időt kérnie. Ez sem segített a vendégeken: a 17. percben Kovács Anett már 14-7-re alakította az eredményt. A félidő folytatásában zárkózott a Loki, de a lilák így is 19-15-ös előnnyel vonulhattak pihenőre.

A második félidőben kevesebb gól esett, többet hibáztak a csapatok. A házigazda nem remekelt támadásban, így a 41. percben kiegyenlített a Debrecen (21-21). Három minutummal később a korábbi csabai, Vantara-Kelemen Éva révén először vezetett a vendég gárda (22-23). A hazaiak azonban nem adták fel, többek között egy 4-0-s sorozattal megfordították az állást és a hajrában már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

A Békéscsaba ezzel a sikerrel feljött a 10. helyre a tabellán.