Hazai sikerrel kezdte az évet Márton Anita

2023. január 23. 06:42 | Kovács Dávid

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzője fölényes győzelmet aratott a nyíregyházi Atlétikai Centrumban rendezett fedett pályás atlétikai versenyen.

Márton Anita idei első versenyén már az első sorozatban 17,17 méterre lökte a súlyt, azonban ezt követően már nem sikerült javítania, a második legjobb kísérlete 16,67 méter lett a harmadik körben – számolt be a hazai atlétikai szövetség hivatalos oldala.

Az olimpiai bronzérmes versenyző győzelmét nem fenyegette veszély, majdnem öt méterrel győzte le a győri Losonczki Blankát (12,29), a harmadik helyen fiatal csabai klubtársa, Baukó Petra (11,86) végzett.

Márton Anita jövő héten Csehországban folytatja a versenyzést, két viadalon is dobókörbe lép a Tor-sorozat részeként.

A súlylökővel közelmúltban készített hosszabb interjúnkat ide kattintva olvashatják el.

További programok »

Atlétika

Érmekkel és remek helyezésekkel tértek haza a csabai atléták Gödöllőről

Gödöllő adott otthont június 12-14-én a Területi Liga Verseny keleti csoportjának, ahol a Békéscsabai Atlétikai Club és több versenyzővel vett részt. Kiváló dobogós, és remek egyéni eredményekkel zárták a három napos eseményt. Összesítve 12 érmet hoztak haza, és számos értékes helyezéssel lettek gazdagabbak.
2026. június 18. 10:14
FEL