Győzelemmel búcsúztatta az évet a Békési FKC az NB I/B-ben

2023. december 21. 11:17 | Hidvégi Dávid

Győzelemmel zárta az évet a Békési Férfi Kézilabda Club. Padla József együttese szombaton a Budai Farkasok együttesét fogadta az NB I/B 15. fordulójában.

Optimum Solar-BFKC – Budai Farkasok-Rév 31–29 (13–15)
NB I. B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 250 néző. Vezette: Dulai, Pisák.
Békés: Takács – Fedor 3, Mezei 6 (3), Laufer 1, Árpási 3, Haszilló 4, Kepess5 (3). Csere: Borbély (kapus), Dávid 1, Horváth L. 3, Balogh B., Novák Zs., Novák E., Kovács Sz. 5, Sütő, Varsandán Á. Edző: Padla József.
A Budai Farkasok legjobb góldobói: Csengeri 6 (3), Vuleta 5.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3.

A tavaly még élvonalban szereplő Budai Farkasok ellen zárta az évet a világoskék mezes békési együttes. A mérkőzés első félideje szorosan alakult, hiszen a vendégek a szünetben 15-13-ra vezetettek. Padla József vezetőedző a szünetben feltüzelte játékosait, mert négy és fél perc alatt egy 4–0-s szériával már a Békés birtokolt kétgólos előnyt, ekkor 17-15 volt az állás. A Budai Farkasok együttese innen már nem tudott fordítani, gyakorlatilag a mérkőzés végéig állandósult a békésiek kétgólos előnye. A viharsarkiak végül 31-29-re nyerték a találkozót. A Békés tizenöt lejátszott mérkőzéséből kilencet megnyert, kettőn döntetlent játszott, míg négy találkozón vereséget szenvedett. Az együttes jelenleg húsz ponttal az ötödik a tabellán.

Január 10. és 28. között rendezik meg a férfi kézilabda Európa-bajnokságot Németországban, így a hazai bajnokságokban másfél hónapos szünet következik. Az NB I/B küzdelmei február 2-án folytatódnak majd, amikor a Békés a Rákosmentét fogadja hazai pályán.

Így látták az edzők

Kiss Szilárd: Kettős érzésem van, az egyik az negatív, a másik az pozitív. Azt azért tudni kell, hogy mi még csak egyhónapos csapat vagyunk, hiszen a két belső meghatározó játékosunk csupán egy hónapja van a csapatnál. A negyedik meccsük volt ez együtt, úgyhogy még van hova fejlődnünk. Szerintem jó mérkőzés volt, jól küzdöttünk, az első félidő a miénk volt. A második félidőben kijött, hogy jobban összeszokott csapat a Békés.

Padla József: Végig nagyon szoros és kiegyenlített mérkőzés volt. A Budai Farkasok azért még az első osztályban való szereplésük miatt gyorsabb játéksebességet képviselnek attól függetlenül, hogy a csapatuk szerkezete változott. Folyamatos rotáció mellett végig presszionáltak és rendezetlen védelem elleni támadásokkal kontrára játszottak, úgyhogy nagyon fizikális mérkőzés volt.