Fordítani tudtak a békési kézisek, elhozták a két pontot Salgótarjánból

2022. november 20. 14:07 | behir.hu

Az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokság 11. fordulójában idegenben gyarapította pontjai számát a Békési FKC együttese, amely szombaton Salgótarjánban eredményesen korrigálta az utazás okozta első negyedóra fáradalmait. A viharsarkiak csak a 49. percben vezettek először, de az előnyt már nem adták ki a kezükből.

Salgótarjáni SKC–Optimum Solar-Békési FKC 23–24 (13–11)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Salgótarján, 100 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás.
Békés: KISS O.– Varsandán 2 (1), Horváth L. 2, Haszilló 1, ÁRPÁSI 7, Szász, Fedor 1. Csere: Borbély, Takács (kapusok), Mezei 6 (1), Hrabák 1, Laufer 1, Novák Zs., Balogh B., Kovács R., KOVÁCS SZ. 3. Edző: Padla József.
A Salgótarján legjobb góldobói: Csuka B. 11
Kiállítások: 6, ill. 10 perc + Horváth L. a 60. percben kizárva. Hétméteresek: 5/3, ill. 5/2.

A hosszú út okozta fáradalom az első negyedórában meglátszott a békésiek játékán. A vendégek a rengetek rontott lövésnek, technikai hibának és a kihagyott hétméteresnek köszönhetően mindössze két gólt szereztek a 15. percig. Védekezésük hatékonyabb volt, Kiss Olivér is remekül védett, így a nógrádi gárda csupán 4 találattal tudott ellépni. Ennek a felét hamarosan ledolgozták, de kisebb hullámvölgy miatt a 22. percre 10–5-re módosult az eredmény, így a viharsarkiak kezdhettek mindent elölről.

Mezei Richárd és Árpási Patrik duplája megadta az alaphangot, az utolsó percre egyetlen találatnyi különbség maradt a hazaiak előnye. Ezt Mezei a második félidő elején gyorsan eltüntette, pedig közben még újabb büntetőt is hibázott (13–13). Csuka Balázs triplájával megint megindultak a tarjániak, de komolyabb előnyt ekkor már nem tudtak kialakítani.

A békésiek sikeresen futottak az eredmény után, Árpási találatával a 43. percre 17–16-ra minimalizálták hátrányukat. Ekkor az egykor még a BFKC-ban játszó Székely Nikola találatai nyeregben tartották a házigazdákat, de aztán 20-nál megállt a hazai iram. A 8 percnyi kihagyást a Békés négyszer büntette, ezzel először vezettek, s nyomban hárommal is (20–23). Az utolsó néhány percben a tarjániak időkérése sem tudta kizökkenteni a lendületben lévő vendégeket.

– Fárasztó út után az ellenfelünk mellett önmagunkat is le kellett győznünk. Koncentrált végjátékkal sikerült nyernünk, ami igazi csapatmunka eredménye volt – nyilatkozta Padla József, a békésiek mestere.

Forrás: bfkc.hu