Gregor László és Márton Anita is remekelt a hétvégi versenyen

2019. február 4. 16:36 | behir.hu

Február első hétvégéjén ismét benépesült a budapesti BOK csarnok. Nagy számú nevezés érkezett Magyarország Fedettpályás Serdülő Atlétikai Bajnokságára, és a MASZ nyílt versenyére is. A versenyen a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club sportolói jól szerepeltek.

A serdülők között a legeredményesebb Tóth Sándor versenyzője, Karsai Gábor volt, aki 3000 m-en aki a népes mezőnyben végig iramot diktálva, magabiztosan futott. Csupán a hajrában maradt alul, s az értékes ezüstéremmel zárta a versenyt. Adorján László tanítványa, Hrabovszki Balázs is kitűnően versenyzett, bronzérmet hozott a Kopp Békéscsabai Atlétikai Clubnak.

A MASZ verseny szintén sok örömet hozott. Márton Anita versenyről, versenyre javítja eredményeit, így Eperjesi László edző elégedett volt tanítványával.

3000 m-en békéscsabai győzelem és ezüstérem született Tóth Sándor versenyzői révén. Gregor László évek óta kibérli az első helyet, ami az erős mezőnyben egyáltalán nem könnyű, de Laci munka és tanulás mellett is példát ad ezzel a fiataloknak. Diószegi Dávid egyenletes tempóval biztosan ért másodikként a célba. Ugyanitt a nők mezőnyében Pap Csilla versenyzőt dicséret illeti, egyéni csúccsal ért a 4. helyre. 800 m-en Urbanikné Rosza Mária futója, Zahorán Adrienn 4. lett, Tóth Sándor versenyzője Mihály Réka futamgyőztesként zárva a versenyt, a 6.helyen végzett. A férfiak mezőnyében Apáti Bence betartva az edzői utasításokat jól versenyzett. Erősebb mezőnyben az időeredménye is más lehetett volna.