Fordított és győzött a Békéscsaba a Szentlőrinc ellen

20:19 | Hidvégi Dávid

A listavezető Szentlőrinc csapatát fogadta a tabella utolsó helyén álló Békéscsaba 1912 Előre a labdarúgó NB II 8. fordulójában vasárnap este. A találkozón a vendég csapat tizenegyesből szerzett vezetést, de egy jó hajrával a hazaiak megfordították a mérkőzés állását.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZENTLŐRINC 2–1 (0–0)
Békéscsaba, 540 néző. Vezette: Kovács Imre (Szécsényi István, Szalai Dániel)
BÉKÉSCSABA:  Uram – Kuzma, Kovács G. (Vólent, 73.), Csató M. – Komáromi (Hursán, 61.), Pusztai A. (Szabó B., a szünetben), Tóth M., Szatmári I. (Hodonicki, 69.), Mikló – Kóródi (Sármány, 61.), Czékus.
Vezetőedző: Csató Sándor.
SZENTLŐRINC:  Gyurján – Keresztes, Poór (Hleba, 61.), Dinnyés, Stifter – Szekszárdi M., Kiss Szemán (Medgyesi,61.), Nagy R. (Helesh, 68.) – Bőle (Tarcson, 89.), Hajdú R. – Tóth-Gábor (Novák, 61.)
Vezetőedző: Waltner Róbert.

Gólszerző: Bőle (11-esből, 68.), Csató M. (86.), Sármány (90.)

A mérkőzés első lehetőségét a fehér mezes Szentlőrinc alakította ki, amikor Hajdú Roland lövését Uram János hárította. A másik oldalon a 10. percben Szatmári István szabadrúgása szállt el a bal felső sarok mellett. A 28. percben Bőle Lukács lövését a csabai kapus blokkolta. A 32. percben Tóth-Gábor Kristófot remekül ugratták a társak, de az ő lövését is védte Uram.

A második félidőben érkeztek a gólok

A második félidőt is a Szentlőrinc kezdte veszélyesebben: az 55. percben Hajdú beadását Tóth-Gábor fölé lőtte az ötösről. Az 59. percben megszerezhette volna a vezetést Békéscsaba: Szatmári szabadrúgása után Kovács visszakanalazta a labdát Czékus Ádám elé, aki közelről a bal kapufát találta el. A 68. percben Kuzma Hunor sárga lapot érően lökte fel a frissen beállt Yaroslav Helesht a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Bőle Lukács értékesítette, 0–1. A 83. percben közel volt a csabaiak egyenlítő találata: Tóth beadása után Mikló Roland találta el a kereszlécet, majd a kipattanó után Czékus lövését Gyurján Márton védte. A 86. percben a csereként beállt Szabó Bálint végzett el szabadrúgást, a berobbanó Csató Martin 12 méterről kapásból a kapu közepébe lőtt, 1–1. A 91. percben már a győztes gólnak örülhetett a Békéscsaba: Tóth Máté rúgta előre a labdát, Czékus a csere Sármány Kristóf elé fejelte a labdát, aki ballal 15 méterről a kapu közepébe lőtt, 2–1. Az Előre a győzelemmel fellépett a tabella 12. helyére, míg a Szentlőrinc visszacsúszott a második helyre.

MESTERMÉRLEG

Csató Sándor: – Eléggé kaotikus időszakon vagyunk túl, ami megviselte az öltözőt. Nem mindig játszottunk jól ezen a mérkőzésen sem, de nem adtuk fel és kis szerencsével sikerült a magunk javára fordítani a mérkőzést. Hozzáállásban is javultunk, nagyon akartunk győzni, aminek meglett az eredménye.

Waltner Róbert: – Jobban játszottunk mint a Békéscsaba, de hiába volt mindkét félidőben számos helyzetünk, azok kimaradtak. Ahogy hátul megvan a felelősség, úgy elöl is. Elmehettünk volna több góllal is, de sajnos hátul belehibáztunk. A csapat mentalitása rendben volt, mindent megtett azért, hogy pontokat szerezzen.