A gyerekeknek lehetősége volt az elméleti tudás megszerzése mellett a gyakorlatban is megfigyelni azt, hogy milyen élőhellyé válik hónapok alatt a komposzt. A kisdiákok a táptalajmintákban különböző élőlényeket kerestek
Az általános iskola alsó tagozatos osztályokon kívül a békéscsabai óvodák nagycsoportosait is várták a péntek délelőtti szemléletformáló foglalkozásokra. A foglalkozást a Tudásfa animátorcsapat tagjai tartották meg, külön felhívva a gyerekek figyelmét arra, hogy nem kell kertes házban lakni a komposztáláshoz, hiszen minden háztartásban keletkezik almacsutka vagy zöldséghéj, amit lehet komposztálni.
– Ezt egy kis edénybe is meg lehet oldani, célszerű ha van egy erkély vagy egy kinti hely, ahol ezt lehet művelni Kicsiben is el lehet kezdeni is a gyerekek ezt örömmel teszik hiszen ez egy érdekes folyamat hogyha ezt megfigyelik hogy a hetek hónapok alatt a zöld hulladékból hogy válik értékes táptalaj – emelte ki Gyebnár Emőke, a Körösök Völgye Natúrpark Egyesület programszervezője.
Emellett a komposztálás jelentősen csökkenti a kidobott szemét mennyiségét, hiszen a háztartásunkban keletkező hulladékoknak több mint a 30 százaléka szerves hulladék, ami a folyamat végén táptalajként újrahasznosítható. A komposzt pedig jelentősen hozzájárul a talaj egészségének megőrzéséhez és a növények táplálásához.