Fogathajtás: Lázár Vilmos fölényesen nyert Mezőhegyesen

2017. július 17. 13:44 | Kovács Dávid

A vasárnapi akadályhajtással befejeződött a mezőhegyesi CAI2*-os nemzetközi fogathajtó verseny. A lipicai kettesfogathajtó világbajnokságra készülő kettesfogatok 32 fős mezőnyében a világbajnoki címvédő Lázár Vilmos mindhárom versenyszámot megnyerve, mintegy 25 pont fölénnyel szerezte meg az összetett győzelmet.

Az összetett versenyben Kákonyi Norbert végzett a második helyen, aki maratonon negyedik lett, akadályhajtáson a nyolcadik, de így is sikerült megőriznie korábbi ezüstérmes helyét. A harmadik helyezettnek járó díjat ifj. Nagy Tibor vihette haza, aki a díjhajtást és a maratont is a 10. helyen fejezte be, de akadályhajtáson elért 3. helyének köszönhetően végül bronzérmesként fejezte be az összetett versenyt.

Az egyesfogatok összetett versenyét Meskóné Orosz Mária nyerte, aki díjhajtáson és akadályhajtáson is az első helyen végzett. Összetettben a maratont nyerő, akadályhajtáson 2. helyezett Rondzik Gábor szerezte meg az ezüstérmet, és a díjhajtáson második-, maratonon és akadályhajtáson 3. helyezett Demkó Zsolt vihette haza a bronzérmesnek járó díjat.

A "B" kategóriás kettesfogatok összetett versenyében Erdős Krisztián György végzett az élen, aki a díjhajtást és a maratont megnyerte, akadályhajtáson ötödik lett, de korábban megszerzett előnye elegendő volt az első hely megtartásához. Összetettben az akadályhajtást nyerő Kiss Sándor végzett a második helyen, és mögötte alig öt tizedmásodperc hátránnyal a maratonon 2., akadályhajtáson 3. helyezett Küri Albert végzett a bronzérmes helyen.

A mindeni pónifogathajtó világbajnokságra készülő hajtók közül póni kettesfogattal a maratont és az akadályhajtást nyerő Lehőcz Dávid nyerte az összetett versenyt, megelőzve a díjhajtáson 1., maratonon 3., akadályhajtáson 2. helyezett Kovács Zsófiát, valamint a maratonon 2., díj- és akadályhajtáson 3. helyezett Farkas Józsefet.

A fiatal fogathajtók közül a háromfős junior kategóriában Szaller Zsófia nyerte az összetett versenyt, Érsek Anett szerezte meg az ezüstérmet, és Majoros Anna a pedig a bronzérmet. Több kategóriában a hajtók ellenfél nélkül teljesítették a versenyszámokat, az akadályhajtáson a gyermek kategóriában induló Juhász Péter hajtott egyedül alapidőn belüli hibátlan pályát.

Forrás: fogathirek.hu