Figyelem, autósok! Veszélyes helyzeteket szül a szabálytalankodás a Dobozi úton

17:05 | behir.hu

Megváltozott a forgalmi rend Békéscsabán, a Dobozi úton a folyamatban lévő kerékpárút-építési munkálatok miatt. A Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság arra figyelmeztet, hogy sokan figyelmen kívül hagyják az új korlátozásokat, ezért a jövőben rendszeres és kiemelt ellenőrzésekre kell számítani az érintett szakaszon.

A munkálatok a 44-es főút elkerülő szakasza és a volt Május 1. Tsz. közötti területet érintik. Mivel a kivitelezés ideje alatt a kerékpárosok és a gyalogosok közlekedését az úttestre terelték, a biztonságuk érdekében új szabályokat vezettek be:

  • 30 km/órás sebességkorlátozás lépett életbe.

  • Az érintett szakaszon teljes előzési tilalom van érvényben.

 

 

Sokan kockáztatnak, jönnek a rendőri ellenőrzések

Az elmúlt napok tapasztalatai azt mutatják, hogy számos járművezető fittyet hány az új előírásokra. Rendszeresen előfordul, hogy a sebességkorlátozást becsületesen betartó autósokat szabálytalanul, veszélyes manőverekkel előzik meg. Ez a felelőtlen magatartás közvetlenül veszélyezteti a védtelen közlekedőket – a gyalogosokat és a bicikliseket –, valamint a munkaterületen dolgozókat is.

A rendőrség kiemelten figyel a balesetek megelőzése és a közlekedés biztonságának fenntartása érdekében, az egyenruhások a jövőben rendszeresen ellenőrzik majd a szabályok betartását ezen az útszakaszon.

Néhány perc türelem életeket menthet

A hatóságok arra kérik a járművezetőket, hogy fokozott figyelemmel, türelemmel és a kihelyezett közúti jelzéseknek megfelelően közlekedjenek.

Fontos tudatosítani, hogy a korlátozások nem a forgalom felesleges lassítását vagy az autósok bosszantását szolgálják, hanem az úttestre kényszerülő gyalogosok és kerékpárosok testi épségét védik. Arra kérnek mindenkit, hogy induljanak útnak pár perccel korábban, mert a türelem most valóban életeket menthet!

További programok »

FEL