Ezüstéremmel zárt a magyar férfi röplabda-válogatott az Európa-ligában

2023. július 9. 17:31 | Papp Ádám Sándor

Vasárnap rendezték meg a férfi röplabda Ezüst Európa-liga döntőjének visszavágóját, Rigában.

A Magyarország – Lettország párharc első találkozóját csütörtökön Békéscsabán rendezték meg, ahol a lett nemzeti együttes 3:1-es sikert aratott. A vasárnapi visszavágón ugyan jobban rajtolt a házigazda, a mieink 6:1-es sorozattal átvették a vezetést (11:12). A szett közepén átvette az irányítást Lettország, amely végül 25:21-re lezárta az etapot.

A második játékrész elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, a magyarok 4:5-re is vezettek, ám a folytatásban a hazaiak uralták a játékot és 25:16-os sikerükkel eldöntötték a finálét.

A már tét nélküli harmadik játékrészt is teljes kontroll alatt tartotta a balti együttes. Ugyan a magyar válogatott egy pontra is került riválisához a szett közepén, az egyenlítés nem sikerült és a hazaiak 25:18-as sikerükkel 3:0-ra diadalmaskodtak a visszavágón.

Lettország sikerével a következő idényben az Európa-liga arany divíziójában szerephet majd. A magyar válogatott sorozatbeli legjobb eredményét érte el az ezüstéremmel, ugyanis 2022-ben negyedik, míg 2021-ben harmadik helyen végzett.