Közös vacsorával zárta az évet a MATASZ

2025. december 19. 17:00 | behir.hu

A Magyar Tartalékosok Szövetsége Békés Vármegyei Szervezete minden évben megrendezi évzáró eseményét, ahol egy vacsorával egybekötve köszönik meg a szervezet támogatóinak az egész éves segítségnyújtást. Így történt ez most is.

Idén is, mint a korábbi években Békéscsabán, a Fegyveres Erők Klubja adott otthont ennek a rendezvénynek. Nagy Zoltán nyugállományú ezredes, a szervezet vezetője köszöntötte a megjelenteket, köztük Szegedi Balázs urat a Békés Vármegyei Önkormányzat alelnökét, Kiss András Zoltán tűzoltó dandártábornokot a Békés Vármegyei Katasztrófavédelemi Igazgatóság igazgatóját, Jánosi Péter rendőr ezredest Békéscsaba rendőrkapitányát, Pap Péter őrnagyot a 101. vitéz Fekete Imre Területvédelmi Zászlóalj parancsnokát.

A megjelentek ezek után rövid beszámolót hallgattak meg a szervezet 2025-ös tevékenységéről. Nagy Zoltán ezredes ismertette, hogy a 2026-os év milyen alapvető változásokat hoz majd a MATASZ életében. Az új struktúra keretében az önkéntes tartalékosok szolgálati időn túli szabadidejének szervezése kapja a fő hangsúlyt olyan közös programok szervezésével, melyek a kiképzettség szinten tartását, a közösségek összekovácsoltságát segítik fenntartani. Ezen kívül a katonai hagyományok ápolása, hadisírok gondozása, a kiemelkedő katonai eseményekről történő megemlékezések adják a szervezet tevékenységének fő irányvonalát. Természetesen a feladatok végrehajtásához elkészült a pénzügyi terv is, mely biztosítja a maradéktalan végrehajtás lehetőségét.

 A beszámolót a megjelent tagok tudomásul vették, a nap vacsorával és beszélgetéssel zárult. A MATASZ Békés Vármegyei Szervezetének következő kiemelt rendezvénye 2026. január 24-én a „Doni Emlékmenet” mely két menetvonalon kerül megszervezésre Békéscsaba-Gyula és Gádoros-Orosháza útvonalon.

Forrás: Gregor László

További programok »

Itthon

Parázs hangulat a XI. Szent Iván Éji Vigadalomban – Galériával

Június 20-án, este a békéscsabai Szent István tér felé kanyarodókat nem egy sima, csendes nyári sétatér fogadta. A városháza előtt ugyanis ismét fellobbantak a lángok, és a javából dübörgött a XI. Szent Iván Éji Vigadalom. Remek időjárásban, egy kifejezetten kellemes, vidám hangulatú délután után fordultunk rá az estére, ahol a becslések szerint közel 3000 ember fordult meg a főtéren, hogy együtt ünnepelje a nyári napfordulót és a legrövidebb éjszakát.
2026. június 21. 15:36
FEL