Kónya István a kezdetektől fogva figyelemmel kíséri a Békéscsabai Szakképzési Centrum által életre hívott középiskolai lövészversenyt, ami komoly nevelő értékkel bír: rendre, fegyelemre, figyelemre és koncentrációra készteti a diákokat.
– Úgy vélem, hogy a jó gyakorlatokat érdemes megismerni, s ha az jó célt szolgál, átvenni. S azt se felejtsük el, hogy a 2024/2025-ös tanévtől már Diákolimpiai versenyszám lesz a sportlövészet. Mi is szeretnénk esélyt adni diákjainknak, hogy ebben az új sportágban megmérettessék magukat, és tehetségüket kibontakoztatva, ebben a versenyszámban is sikereket érhessenek el! A gyulai középiskolák vezetőivel (öt középiskola van városunkban), a MATASZ Békés Vármegyei Szervezetének elnökével és a Gyulai Tankerületi Központ igazgatójával a közelmúltban történt megbeszélésünk után úgy döntöttünk, hogy mi is elindulunk ezen az úton: meghirdetjük a Kerecsényi László Középiskolai Lövészversenyt – írja oldalán a városvezető.
A diákok érdeklődését mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy az iskolákban azonnal sokszoros túljelentkezés mutatkozott, így pillanatok alatt sikerült összeállítani a 2x4 fős iskolai csapatokat. Összesen tehát 10 csapat fogja összemérni lőkészségét jövő héten kedden kora délután, az Erkel Ferenc Gimnázium tornacsarnokában. A verseny szigorú biztonsági előírások mentén kerül megrendezésre, légfegyverrel, lövészeti vezető és megfelelő végzettségű szakszemélyzet jelenlétében, felügyeletében.
Az alpolgármester a gyulai sporttelepen lévő lőtér jövőbeni használatáról is írt. Kiemelte, évek óta gondolkodnak arról, hogy a város sporttelepén található polgári rendeltetésű lőterünket hogyan illesszék be a város sportéletébe, illetve milyen úton induljanak el, hogy ennek a létesítménynek a felújítására koncepciót, majd tervet készítsenek, és fejlesztési forrás után lobbizzanak.
– Célunk tehát az, hogy a lőtér és közvetlen környezete megújuljon, az épület felszereltsége a mai kornak és a jogszabályi előírásoknak is maradéktalanul megfeleljen, működjön, élettel legyen teli és újra betöltse szerepét. Egyben biztosak voltunk, hogy az első lépés részünkről annak bizonyítása, hogy van-e érdeklődés a lőtér használatát illetően, illetve van-e olyan társadalmi réteg, amely aktív használója lehet a létesítménynek. Ezzel párhuzamosan született meg az a gondolat – megtapasztalva a Szarvason megépített Honvédelmi Sportközpontban látottakat és ismerve a Honvéd Kadét Program tartalmi elemeit –, hogy a gyulai középiskolás diákok irányába induljunk el – olvasható a bejegyzésben.