Értékes pontot szerzett a hajrában a Csaba Budaörsön

18:41 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE 28–28-as döntetlent játszott a Moyra-Budaörs Handball otthonában a női kézilabda NB I 5. fordulójában.

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 28–28 (16–14)
Női NB I-es kézilabda-mérkőzés, Budaörs, 770 néző. Jv.: Bátori B., Szécsi Lantos B.
BUDAÖRS: Vártok R. 1, Mistina (kapusok), Szöllősi-Schatzl 10, Horváth P. 4, Debreczeni-Klivinyi 3, Bardi 3, Vártok T. 2, Szekerczés 2 (2), Sztankovics 1, Lengyel 1, Schneider 1 (1), Berényi, Uhrin, Marincsák, Hudák, Farkas. Vezetőedző: Buday Dániel.
BÉKÉSCSABA: J. Ferreira, Tóth R. (kapusok), Schlegel 5, Borbély 5 (1), Ferreira L. 4 (2), Kukely K. 3, Román 3, Bencsik 3, Lanistanin 2, Szondi 1, Sablic 1, Aranyi 1, Bencsik-Giricz, Horváth G., Takács E. Vezetőedző: Rácz Sándor.
Az eredmény alakulása: 7. p.: 2–4, 13. p.: 7–5, 16. p.: 10–6, 20. p.: 11–10, 25. p.: 14–11, 35. p.: 17–16, 47. p.: 21–19, 22. p.: 23–20, 27. p.: 25–25
Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3.

A Budaörs 50 százalékos mérleggel, két sikerrel és két vereséggel várta az összecsapást, míg a Békéscsaba egy héttel ezelőtt szerezte meg első győzelmét a szezonban az Alba Fehérvárral szemben.

A mérkőzést a csabaiak kezdték jobban, az osztrák Klara Schlegel a 6. percben már a második gólját szerezte – írta a hazai szövetség hivatalos eredménykövető oldala (2–4). A hazaiak nem akartak lemaradni: egy négygólos sorozattal válaszoltak és gyorsan fordítottak (6–4). A vendégek több hibával játszottak ellenfelüknél ezekben a percekben, emberhátrányban Román Dorina már másodszor adta el a labdát, a Budaörs pedig üres kapus góllal büntetett, Rácz Sándor időt is kért (10–6). Ez jót is tett a liláknak: Borbély Márta duplájával és a januári térdsérülése után tétmérkőzésen visszatérő Marija Lanistanin találatával sikerült a felzárkózás, így a 20. percben már Buday Dánielnek kellett magához hívnia játékosait (11–10). A játékrész hajrájában maradt a két-három gólos differencia, az utolsó másodpercben Aranyi Vivien alakította ki a félidei állást (16–14).

A térfélcsere után kiegyenlített csata folyt a pályán, a házigazda rendre válaszolt a csabaiak találataira (18–17). Ezt követően kihagyott helyzetek és technikai hibák váltották egymást, a budaörsiek mestere ezt időkéréssel törte meg a 40. percben. Sokáig egy-két gól között ingázott a különbség, majd hosszú idő után a hazai csapat szerzett két találatot egymás után Szöllősi-Schatzl Nadine révén (23–20). Rácz Sándor hasznos tanácsait megfogadva ismét zárkózott a Csaba: Bencsik Bojána és Román Dorina találataival nyílt lett a hajrá (26–26). A vendégek Kukely Klára révén a vezetést is átvehették volna, de a szélső rontott lehetősége után egy kiállítást is összeszedett. A lilák azonban kétszer is egyenlíteni tudtak emberhátrányban, először Marija Lanistanin, majd nyolc másodperccel a vége előtt Bencsik Bojána talált be és állította be a 28–28-as végeredményt.

A hazaiak legeredményesebb játékosa Szöllősi-Schatzl Nadine lett tíz góllal, Vártok Ramóna pedig tizenkét védést mutatott be. A csabai együttesben Klara Schlegel és Borbély Márta öt-öt találattal zárt, míg az előző fordulóban remeklő Jessica Ferreira ezúttal tizenegy lövést hárított.

Rácz Sándor gárdája három pontos a tabellán, ezzel az MTK-t, valamint a Mosonmagyaróvárt megelőzte a táblázaton. Legközelebb éppen utóbbi lesz az ellenfél a városi sportcsarnokban, október 19-én.