Értékes döntetlennel kezdte a szezont a jaminai focicsapat

2024. augusztus 21. 15:56 | Bimbó Lajos

A Vármegyei I.-es labdarúgó-bajnokság első fordulójában a Jamina SE együttese az OMTK-ULE 1913 gárdáját látta vendégül augusztus 17-én. Az erzsébethelyi keret a tavalyi bajnokság élvonalába tartozó orosházi riválisa ellen indította az új évadot.

Jamina SE–OMTK-ULE 1913 1-1 (0-0)

Jamina SE: Démusz Dominik, Horváth Milán, Murvai Dávid (Kurta Barnabás), Leszkó Alex (Lipták-Pikó Balázs), Kovács Imre, Bozsó Milán, Szaszák Kristóf (Dankó Dániel), Sebők martin, Hoffmann Patrik (Mazán Barnabás), Turcsek Szilveszter, Bencsik Csaba. Csere: Véha Bence, Valyuch Alexander, Bereczki Zsolt. Vezetőedző: Mazán Zoltán.

A jamina gárdája Mazán Zoltán személyében új edzővel és megerősített kerettel vágott neki a felkészülésnek. Bencsik Csaba csapatkapitány korábban elmondta, a tavalyi év nem úgy sikerült a keret számra, ahogy azt előzetesen várták, azonban a gárda a valaha volt legjobb körülmények között készülhetett a kiegyensúlyozottabb bajnoki idényre.

Az erzsébethelyi együttest már a nyitó fordulóban kihívás várta, hiszen a tavalyi negyedik helyezett orosházi riválisát fogadta a Bessenyei utcai arénában.

A két rivális izgalmas párharcot vívott egymással, mindkét alapon kitett magáért, kiegyenlített futballcsata folyt a pályán a győzelemért járó pontok megszerzéséért. Az első félidő gólnélküli 45 perce után a második játékrészben is komoly versenyfutást folytattak a felek. A 75. percben a vendégcsapat törte meg a gólcsendet, amely Valach Martin révén megszerezte a vezetést. 0-1.

A hazai gárda azonban nem adta egykönnyen pontjait, továbbra is mindent megtett azért, hogy megszerezze idénybeli első találatát.

A jamina csapat szurkolói a 89. minutumban ugorhattak talpra, amikor egy szabadrúgásból érkező beadás csúsztatására kiválóan érkező Bozsó Milán kiegyenlítette a találkozó állását. 1-1.

– A mérkőzés egészében nagyon nagy akarással és magas koncentrációval játszottunk. A védekezésünk megfelelő volt, de a labdakihozatalokba és támadásfelépítésbe sok hiba csúszott, nem voltunk pontosak, így kevesebbszer jutottunk el az ellenfél kapujához. A vendégcsapat vezetése után váltani tudtunk és így sikerült is kiegyenlítenünk. Gratulálok a csapatomnak az értékes pontszerzéshez – értékelt Mazán Zoltán.

A Jamina SE értékes döntetlennel nyitotta a 2024/2025-ös szezont, a következő fordulóban pedig a gólnélküli döntetlennel rajtoló Mezőhegyesi SE otthonába utazik.