Érmekkel tértek haza a kick-box világkupáról a Békés megyei sportolók

A nemzetközi kick-box versenynaptár egyik legrégebbi, hagyományos versenye az Austria Classics Kick-box Világkupa, amelyre idén 28 országból 220 egyesület 1149 sportolója  2124 nevezést adott le. Bár Békés megyétől messze van a helyszín, a festői Innsbruck, azért mindig ellátogatnak a Békés megyei versenyzők is azért, hogy eredményesen szerepeljenek.

Az idei versenyre a békéscsabai József Attila Lakótelepi SE, a HED-LAND Sportcsarnok SE Mezőberény és a Kondorosi Kick-box Klub versenyzői utaztak el. Most is szép számmal hoztak érmeket, és nagyon szép teljesítmények születtek.

Hricsovinyi Károly edző tanítványa, Flack Márk a ringben nem bízott semmit a véletlenre, mind a két mérkőzését K.O.-val nyerte, s ezzel a dobogó tetejére állhatott. Laurincz Boglárka egy nagyon népes mezőnyben lett első a juniorok között, és a felnőttek közt sem adta alább egy értékes bronzéremnél, ráadásul tagja volt az aranyérmes junior csapatnak is. Kozmann Mónika Európa-bajnokhoz méltóan győzött.

Debreczeni Dezső edző nem volt teljesen még sem elégedett, kicsivel többet várt. Mivel mostanában az edzéseken többet edzettek ütő- és rúgóerőre, ez a fáradság jöhetett ki több versenyzőn, mind gyorsaságban mind fejben. Persze az sem ideális, hogy a verseny előtti és a verseny utáni éjszakát a buszon, utazással töltik a versenyzők a kényszerű takarékosság miatt. A verseny szervezésével sem volt megelégedve az edző, és a bíráskodás is felemásra sikeredett a sok fiatal, még rutintalan osztrák bíró miatt.
Jól fog jönni a pihenő, hiszen a következő nagy megmérettetés május 17-e és 20-a között a budapesti világkupa lesz.

 

Eredmények:

POINT-FIGHTING szabályrendszer

Kadet 1 korosztály

Fiú

37 kg. 2.Malatyinszki Bendegúz (Kondorosi Kick-boksz SE)
42 kg. 2.Viczián Dániel (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

Lány

28 kg. 1.Kozmann Mónika (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

32 kg.
3.Kozmann Mónika (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)
3.Petró Lili (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

37 kg. 3.Petró Lili (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

42 kg. 2.Viczián Vivien (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

+47 kg. 2.Koszecz Boglárka (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

Junior férfi

57 kg. 3.Hegedűs Botond (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)
89 kg.2.Opauszki Dávid (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

Lányok
60 kg. 1.Laurincz Boglárka (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

Felnőtt
Férfi

89 kg. 3.Opauszki Dávid (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

Nők

60 kg.3.Laurincz Boglárka (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

Csapatverseny
Kadet 2 csapat  3. Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team  (Tóth Dusán, Szák Tamás, Vadi Olivér,Hegedűs Hanga, Leszkó Kitti)
Junior  csapat 1. Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team  (Czár Tibor, Juhász Ábel, Viczián Roland, Opauszki Dávid, Laurincz Boglárka)

Középhaladók (Zöld öv alattiak)
Junior férfi
57 kg. 1.Hegedűs Botond (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)
70 kg. 1.Juhász Ábel (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

Junior női Grand Champion: 2.Laurincz Boglárka (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

Kezdők:
Kadet 2

Fiúk
57 kg.
1.Tóth Dusán (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)
2.Szák Tamás (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)
+57 kg. 1.Vadi Olivér (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

lányok:

46 kg. 2.Sztraczinszki Petra (Békéscsabai Lakótelepi SE-Debreczeni team)

LIGHT-CONTACT szabályrendszer

Junior nő
65 kg. 3.Kürti Bonita (Békéscsabai Lakótelepi SE)

KICK-LIGHT szabályrendszer
kadet 2 lány

50 kg. 2.Szelecki Lilla (HED-LAND Sportcsarnok SE Mezőberény)

Junior nő
55 kg. 3.Zsilák Viktória (Békéscsabai Lakótelepi SE)

65 kg. 3.Kürti Bonita (Békéscsabai Lakótelepi SE)

 

K-1 szabályrendszer

Junior férfi

71 kg. 1.Flack Márk (Békéscsabai Lakótelepi SE-Energy Gym)

Felnőtt férfi

57 kg. 3.Petrina Pál (Békéscsabai Lakótelepi SE-Energy Gym)

Megosztás:

Címke: , , , , , , , , , ,