Érmekkel tértek haza a kick-box világkupáról a Békés megyei sportolók

2018. április 24. 11:21 | behir.hu

A nemzetközi kick-box versenynaptár egyik legrégebbi, hagyományos versenye az Austria Classics Kick-box Világkupa, amelyre idén 28 országból 220 egyesület 1149 sportolója  2124 nevezést adott le. Bár Békés megyétől messze van a helyszín, a festői Innsbruck, azért mindig ellátogatnak a Békés megyei versenyzők is azért, hogy eredményesen szerepeljenek.

Az idei versenyre a békéscsabai József Attila Lakótelepi SE, a HED-LAND Sportcsarnok SE Mezőberény és a Kondorosi Kick-box Klub versenyzői utaztak el. Most is szép számmal hoztak érmeket, és nagyon szép teljesítmények születtek.

Hricsovinyi Károly edző tanítványa, Flack Márk a ringben nem bízott semmit a véletlenre, mind a két mérkőzését K.O.-val nyerte, s ezzel a dobogó tetejére állhatott. Laurincz Boglárka egy nagyon népes mezőnyben lett első a juniorok között, és a felnőttek közt sem adta alább egy értékes bronzéremnél, ráadásul tagja volt az aranyérmes junior csapatnak is. Kozmann Mónika Európa-bajnokhoz méltóan győzött.

Debreczeni Dezső edző nem volt teljesen még sem elégedett, kicsivel többet várt. Mivel mostanában az edzéseken többet edzettek ütő- és rúgóerőre, ez a fáradság jöhetett ki több versenyzőn, mind gyorsaságban mind fejben. Persze az sem ideális, hogy a verseny előtti és a verseny utáni éjszakát a buszon, utazással töltik a versenyzők a kényszerű takarékosság miatt. A verseny szervezésével sem volt megelégedve az edző, és a bíráskodás is felemásra sikeredett a sok fiatal, még rutintalan osztrák bíró miatt.
Jól fog jönni a pihenő, hiszen a következő nagy megmérettetés május 17-e és 20-a között a budapesti világkupa lesz.