– Kemény hónapunk volt, mert az átállási folyamat nem csupán a húsvétkor bekövetkezett zárás, illetve az azt követő üzemszünet időszakában zajlott, hanem már jóval azelőtt megkezdődött – mondta el portálunknak Zsadon Endre, a békéscsabai Árpád fürdő igazgatója.
A medencék takarítását a szabadtéri környezet megtisztítását már jóval hamarabb elkezdték. Az üzemszünet két hete igazán megterhelő volt, hiszen rohamtempóban kellett dolgozniuk, viszont a munkavállalók részére biztosítani kellett a jól megérdemelt szabadnapokat is.
Azt is megjegyezte, hogy az időjárás nem kedvezett a külső burkolási munkálatoknak, ennek ellenére a május 1-jén bekövetkezett nyitásra már minden a helyén volt. A múlt héten feltöltötték az 50 méteres úszómedencét, valamint az élménymedencéket is. Az érdeklődés egyelőre nem mondható felfokozottnak, a május hónap azonban mindig ilyen, egyfajta felvezető jelleggel bír – tette hozzá. Zsadon Endre immár 15 éve tevékenykedik a létesítmény vezetőjeként, szakmai tapasztalatait a gyulai fürdő és az országos fürdőszövetség is kamatoztatja.
Az új szezon legnagyobb újdonsága az, hogy összesen 512 fém öltözőszekrényt helyeztek el a főbb bejáratoknál, az öltözőkben. Azért éppen ennyit, mert ez a téli befogadóképesség maximuma. A visszajelzésekről szólva azt emelte ki, hogy vegyes a fémszekrények fogadtatása, van, aki pozitívan, van, aki negatívan fogadja. És van, aki pedig bérelt helynek tekinti, vagyis benne hagyja a holmiját. Fontos momentum, hogy a szekrényeket tisztán kell tartani, vagyis a benne lévő dolgokat ki fogják pakolni.
Ennek a jogszabályi lehetőségeit jelenleg keresik – fogalmazta meg Zsadon Endre. A szekrények beszerzése több mint 10 millió forintos költséggel történt meg, ezeknek az állapotára, a rendeltetésszerű használatára minden vendégnek szükséges figyelmet fordítania. Az úszódeszkát, búvárszemüveget, fürdőruhát és törölközőt, valamint egyéb személyes holmikat tehát senkinek sem szabad csak úgy „ottfelejtenie”.
A fürdő igazgatója azt is kifejezte, hogy az általa vezetett intézményben jóval nagyobb lehetőségek rejlenek a jelenleginél. Amennyiben nagyobb anyagi mozgástér állna rendelkezésére, akkor sokkal inkább élne például a marketing kínálta eszközökkel. Az természetes, hogy a gasztronómia és a kultúra meghatározó szerepet játszik a város turizmusában, a wellnessről, s az Árpád Gyógy- és Strandfürdőről azonban vétek volna ilyen módon megfeledkezni – összegzett.
Mint ismertette, van most egy jó pályázati lehetőség, amelynek a keretében a gyógyfürdővel rendelkező megyei jogú városok nyerhetnek el fejlesztési támogatást. Az Árpád fürdőre ráfér a ráncfelvarrás, szeretnék megújítani az intézményt – hangsúlyozta. Különösen indokolt a fejlesztés, hiszen egy alapvetően szép komplexumról van szó. Az épületegyüttes 95 évvel ezelőtt létesült, a fürdő pedig – akkor még egy medencével – 100 évvel ezelőtt, 1922. augusztusában nyitotta meg kapuit.
Ilyen jellegű fürdő egyébiránt nem sok van az országban, a Tiszán innen leginkább a szegedi Anna fürdőhöz hasonlítható – részletezte. – Vannak szebb, régebbi, egyedibb megoldású, kivitelű intézmények, de ez a miénk, és méltán lehetünk rá büszkék – fogalmazott végül.
A fürdő 100 évvel ezelőtti nyitásáról szóló cikk ide kattintva található meg.