Elitták a vezetői engedélyüket

2025. február 26. 06:21 | behir.hu

Három esetben is intézkednie kellett a Békés vármegyei rendőröknek ittas vezetőkkel szemben hétfőn.

Három ittas járművezetővel szemben is intézkedniük kellett a Békés vármegyei rendőröknek 2025. február 24-én. Ketten személygépkocsit, egyikük pedig teherautót vezetett, amikor a rendőrök megállították. Ez utóbbi férfit 9 óra 30 perc körül Gyulán, a Csabai úton vonták intézkedés alá. Egy másik férfit 19 óra 15 perc körül Orosházán, a Szőlő utcában, a harmadikat pedig 21 óra 30 perc körül Tótkomlóson, a Kossuth Lajos utcában igazoltatták. Mindegyiküknél a helyszíni alkoholmérés eredménye pozitív lett, ezért további két mérést is végeztek náluk. Mivel a hitelesített eszközök is azt mutatták, hogy alkoholt ittak vezetés előtt, a rendőrök elvették a vezetői engedélyüket és büntetőfeljelentést tettek ellenük.

A rendőrség munkatársai minden nap végeznek közúti ellenőrzéseket és következetesen intézkednek a szabálytalankodókkal, így az ittas vezetőkkel szemben is. A szankcióktól való félelem helyett sokkal fontosabb lenne, ha a közlekedőkben tudatosulna az, hogy valójában mekkora veszélynek teszik ki magukat, utasaikat és közlekedő társaikat azzal, ha nem tartják be a szabályokat és ittasan vezetnek. A felelőtlenségnek nagy ára, súlyos és visszafordíthatatlan következménye lehet, ezért a rendőrség kéri, hogy mindenki közlekedjen szabályosan!

Forrás: Békés VMRFK

További programok »

Friss hírek

Újabb telepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás

Két Győr-Moson-Sopron vármegyei szarvasmarha telepen igazolta a ragadós száj- és körömfájás (RSzKF) vírus jelenlétét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal laboratóriuma. A Darnózseli és Dunakiliti településeken található állományokban április 1-jén azonosították a klasszikus tüneteket, a fertőzöttséget 2-án reggel a laboratóriumi vizsgálatok is megerősítették. A helyi hatósági szakemberek megkezdték a szükséges járványvédelmi intézkedéseket – olvasható a hivatal közleményében.
15:16