Penyaska László Békéscsabán született, egy utcában barátjával, Gubis Mihály festőművésszel. Érettségi után textilipari gyári munkásként dolgozott, majd elhatározta, hogy szobrász lesz, emellett festett is.
1973-74-ben a csabai Gyopár Klub tagja lett és képzőművészeti szakkörre járt a Fegyveres Erők Klubjába. 1974 és 1977 között Gaburek Károly tanítványa volt, és látogatta a békési alkotótábor foglalkozásait is. Közben vasutas váltókezelőként dolgozott, majd áthelyezték kereskedelmi szolgálatra. Igyekezett egyre több és több tudást magába szívni, tanult Lóránt Jánosnál, Zebegényben, a Szőnyi István Képzőművészeti Szabadiskolában, majd az 1983-as budapesti Kondor Béla-kiállítás hatására a képzőművészet mellett kötelezte el magát.
Tagja volt az 1987-ben megalakult Ifjúsági Művészeti Művelődési Egyesület képzőművészeti szekciójának. Alkotásaival a hódmezővásárhelyi Őszi Tárlaton és a békéscsabai Alföldi Tárlaton is szerepelt. 1995-ben csatlakozott a Patak Csoporthoz, melynek alkotójaként Pest Megye Művészetéért elismerésben részesült. A MASE art (Megyei Alkotókat Segítő Egyesület) tagjaként a szlovákiai Terebesen is bemutatták munkáit.
A Patak Csoport művészeinek, köztük Penyaska Lászlónak és Gubis Mihálynak 2005 januárjában nyílt kiállítása Békéscsabán, a Jankay Galériában, 2010-ben pedig Penyaska Lászlónak a Csaba Honvéd Kulturális Egyesület Művelődési Házában (egykori FEK) volt önálló kiállítása.
Penyaska László időnként a Ken Ayaps álnevet használta. Fő alkotói motivációja az volt, hogy a káoszból rendet alkosson. Grafikái azt a benyomást keltik, mintha azokat alkonyatkor vagy éjszaka készítette volna. Festményeit a visszafogottság és a kevés szín jellemzi. Alkotásai vizuális naplóhoz hasonlítanak. A festmények és rajzok mellett térkonstrukciókat készített, melyekhez szívószálakat, kavarópálcikákat, fürdőruha pántokat és traktorkarosszériát is felhasznált már...
2021 januárjában kigyulladt a Berényi úti lakása és műterme, mely egyben szülői háza is. Alkotásainak egy része megsemmisült. Összefogás indult a megsegítésére, amelynek eredményeként rendbetették a házat, így utolsó hónapjait sikerült kicsit szebbé tenni.