Ékszerteknősök az Almásy-kastély kertjében

2017. október 4. 18:09 | behir.hu

Két ékszerteknős lakik a gyulai Almásy-kastély fűszerkertjében. Rézi és Rozi látogatói felajánlással került az Erkel Ferenc Kulturális Központ és Múzeumhoz, ahol a személyzet komfortos, a szükségleteiknek megfelelő területet alakítottak ki. 

A teknősök névadásához a gyulakult.hu kért segítséget olvasóitól. Október negyedike az állatok világnapja, így ez adta a névadó apropóját. A névjavaslatok között a Tóni és Tamara, Hanna és Mónika, Bella és Bea, Alma és Panna, Alma és Málna, Teknő Benő és Teknő Ernő, Anni és Panni, valamint a Holdsugár és Napsugár is szerepelt.

A beszámolók alapján a teknősöknek jó dolguk van, hiszen jó gondjukat viselik a kollégák - olvasható az Erkel Ferenc Kulturális Központ és Múzeum weboldalán. Természetes élőhelyükön ragadozó életmódot folytatnak – szemben a szárazföldi teknősökkel, melyek növényevők – elsősorban halakkal, piócákkal, vízi rovarokkal táplálkoznak. Házi körülmények között mindenféle húst elfogyasztanak, azonban arra figyelni kell, hogy megfelelő legyen a vitamin- és mész utánpótlás, foszforban és kalciumban gazdag élelmet kapjanak. A kedves jövevények az inas szoba ablakából vehetőek szemügyre. Az Almásy-kastélyban korábban is volt teknőskert, bár erről keveset lehet tudni.

A korabeli kastélyparkról tudható, hogy a Békés megyei kastélyparkok közül a gyulai Harruckern-Wenckheim-Almásy-kastélyé volt a legjelentősebb, hiszen ez volt az egyetlen kertépítészeti alkotás, amelynek létezése több kerttörténeti korszakon is átívelt. A fellelt források bizonyítják, hogy a barokk kertek, a tájképi kertek, a gyűjteményes kertek és az eklektikus (historizáló) kertek stílusjegyeit is magán hordozta – olvasható a kastélytörténeti könyvben.

 

Forrás: gyulakult.hu

További programok »

FEL