Együttműködési megállapodás a vármegyei értékek védelméért

11:05 | Bimbó Lajos

A Békés Vármegyei Közfoglalkoztatási és Nemzetiségi Értékek Kiállításának reggelén együttműködési megállapodást írt alá a Békés Vármegyei Kormányhivatal és az Alföld Slow Egyesület. A dokumentumot a sajtó képviselőinek jelenlétében dr. Takács Árpád, Békés vármegye főispánja és Szebellédi Zoltán, az Alföld Slow Egyesület elnöke látta el kézjegyével.

Dr. Takács Árpád kiemelte, a Békés Vármegyei Kormányhivatalnak ez volt a 31 együttműködési megállapodása az elmúlt hét évben. A szervezet nagy jelentűségű egyezményeket köztestületekkel, kamarákkal, szakképzési cégekkel és munkáltatókkal kötötte meg, melyek Békés vármegye élhetőségét, népességmegtartó erejét hivatottak szolgálni.

A főispán kiemelte, az Alföld Slow Egyesület elsősorban a kistelepülések turisztikai adottságaira koncentrál, melyhez a kormányhivatal számos eszközzel fog hozzájárulni.

 

– Van egy másik, nem titkolt cél is, hogy a közfoglalkoztatás egyszer véget fog érni, de olyan termékek szolgáltatások, születtek az elmúlt tíz évben, amelyek hagyományt, kultúrát, munkát, piaci alapon működő vállalkozásokat hozott létre. Ezt mindenképpen meg kell őrizni, és az Alföld Slow Egyesület ebben tud nekünk segíteni – ismertette a főispán.

A hivatalvezető hozzátette, az őszi megállapodások aláírását követően, következő év elején egy cselekvési programot dolgoznak ki, amely negyedéves bontásban mutatja meg a partnerek konkrét együttműködési lehetőségeit. Az egyesülettel közösen elsősorban a kistelepülések turisztikai lehetőségeinek feltérképezése zajlik majd.

Szebellédi Zoltán elnök aláhúzta, az egyesület célja az, hogy a vármegyei értékeket minél jobban be tudják mutatni, oly módon, hogy azok előbb-utóbb turisztikai termékké válhassanak és így a helyi gazdaságot segíthessék.

– Nagyon fontos az, hogy Békés vármegye minden adottságát, lehetőségét felhasználjuk arra, hogy az ittlétünket, a megmaradásunkat szolgálják. Nagyon sok értékünk van. Ez adódik a természeti kulturális adottságainkból, ezeket kell bemutatni – emelte ki az Alföld Slow Egyesület elnöke.

 

 

A két partner már korábban is sikeresen dolgozott együtt. Idén februárban a 46. Utazási Kiállítás belföldi díszvendége volt Gyula város és békés vármegye. A kormányhivatal ész Alföld Slow Egyesület közös munkájának köszönhetően Békés vármegye kisebb települései is megmutathatták magukat és értékeiket a rangos turisztikai eseményen.

A Békés Vármegyei Közfoglalkoztatási és Nemzetiségi Értékek Kiállításon a települési önkormányzatok mutathatják be eredményeiket és kézműves és gasztrokulturális termékeiket. A meghívott települések mellett Kovászna megyéből is érkezett két település, Mikóújfalu és Komandó, hogy bemutatkozhasson a rendezvényen.

További programok »

Friss hírek

Tanévnyitó a Színitanházban

A Békéscsabai Jókai Színház Színitanházában is elkezdődött a tanév. Az egy ideje létszámhiánnyal küzdő intézmény vezetői, Seregi Zoltán és Kovács Gábor Dénes, nyíltan beszéltek a jelenlegi helyzetről és a tanitézmény fontosságáról.
12:54
FEL