Egyediség, környezettudatosság: Sokan választják a használt ruhákat

2020. augusztus 27. 18:30 | Csiffáry Zsuzsanna

Kutatások szerint a kőolajipar után a divatipar a legkörnyezetszennyezőbb iparág. Az elmúlt két évtizedben az ágazat eladásai megduplázódtak, így óriási mennyiségű ruha került a világpiacra. A feleslegessé vált ruhák nem mindegyike kerül a szemétbe – továbbadásukra alternatívák például a használt ruha boltok.

A vásárlók az egyediséget is keresik a ruhákban. Az egyes darabokat nem ritkán otthon alakítják át, vagy más célra is felhasználják.

– Nagyon fontos a  környezettudatosság, és hogy spóroljunk a feleslegessé vált ruhaneműk kidobásával. Attól, hogy használt termékeink vannak, a beszerzés során próbálunk arra törekedni, hogy a minőség is rendben legyen – mondta el Faragó Csaba, az egyik békéscsabai turkáló eladója.

Juhász Bernadett boltvezető hozzátette: a tapasztalatok szerint a vásárlókat nem érdekli, hogy a ruhadarabokat már használták, az egyediséget és a ritkábban előforduló anyagokat keresik inkább.

Az egyik boltvezető elmondta, hogy minden hónapban cserélik az árukészletet. A megmaradt darabokat visszaszállítják a központba, ahol kiválogatják és osztályozzák azokat. A legutolsó lépés, hogy Afrikába szállítják a ruhákat, és az ottani lakosoknak felajánlják azokat. A boltvezető arról is beszélt, hogy a karitatív szervezetek az így összegyűjtött pénzből lélegeztetőgépet vásárolnak, illetve nehezebb körülmények között élő embereket támogatnak.  

 

Galéria

További programok »

Itthon

Jónak lenni jó!

Az elmúlt tizenkét évben 360 család kapott segítséget a törökbálinti Tábitha Gyermekhospice Ház különböző szolgáltatásainak köszönhetően, és jelenleg is több mint húsz család vár arra, hogy bekerülhessen az intézménybe - mondta el Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat elnöke a Duna televízión zajló egész napos műsorfolyamban vasárnap reggel – írja az MTI.
13:22
FEL