Jönnek az őszi hidegek, esős napok, ilyenkor az ember előveszi a nyáron félretett őszi-téli ruháit és ráébred, hogy talán a felét sem hordja. Az ilyen nagy selejtezések alkalmával kikerülő ruhadarabok, cipők, vagy különböző lakástextilek nem feltétlen valók a szemétbe, csak mert már nem használjuk őket.
A Békéscsabai Családsegítő és Gyermekjóléti Központ, Fövenyes utcai területi irodája miden olyan, még jó állapotú, de általunk már nem használt darabot szívesen elfogad, amivel egy kicsit is könnyebbé tehetik az arra rászorulók életét.
Az intézmény a klasszikus családsegítésen túl adománypontként is működik, hétköznapokon pedig bármikor látogathatják a rászorulók a keddi és pénteki napok kivételével. Ilyenkor ugyanis „kliensmentes” napot tartanak, amikor az itt dolgozónknak lehetőségük van a különböző adományok átvételére, és teljes körű fertőtlenítésre is. Ez azért fontos, mert így jobban el tudják különíteni az adományozók, és az adományozottak fogadását.
Varga Éva, a Békéscsabai Családsegítő és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője elmondta, hogy bár régen leginkább szervezeteken keresztül jutottak adományokhoz, ma már örömmel tapasztalják, hogy a város lakossága egyre aktívabban veszi ki a részét a jótékonykodásból, aminek köszönhetően éves szinten több mint 1000 család segítségére lehetnek.
Fotó: behir.hu
– Évente 40-50 családnak csak innen van karácsonyfa alatt ajándék és ez számottevő. Ami még ennél is sokkal többet jelent, hogy évente csak itt Békéscsabán 8-10 újszülött csak azért mehet haza, mert itt van hátországnak ez az adománypont és kompletten be tudjuk rendezni egy újszülött szobáját, életterét. - fogalmazott az intézmény vezetője. Hozzátette, nagyon hálás Békéscsaba város vezetőségének, hogy lehetőséget biztosítanak az egyedülálló adománypont működtetésére.
Kiemelte továbbá, hogy minden adományt nagyon szívesen fogadnak, ugyanakkor vannak olyan tételek, amikre mindig fokozott igény van, ilyenek például szezonális öltözetek, alsóneműk vagy téli cipők. Ami állandó hiányt képez, az leginkább a férfi ruházat, bár ingből rengeteget kapnak, de egyszerű póló, nadrág, pulóver kevesebb számban érkezik.
Az adománypont ugyanakkor partneri kapcsolatban áll különböző élelmiszer üzletekkel is, akik rendszeresen látják el őket olyan árucikkekkel, amik nagyban megkönnyíthetik az arra rászoruló családok életét.
Az intézmény számos más szervezettel működik együtt, többek között a Magyar Vöröskereszt Telekgerendási Alapszervezettel is, akik látogatásunkkor egy jelentős rakománnyal érkeztek a helyszínre, ami nem csak ruhákat, hanem biciklit, babakocsit, gyermekhordozót is tartalmazott, hiszen ezekre mindig nagy szükség van. Zelenyánszki Hajnalka elmondta, hogy alapvető feladatuknak érzik, hogy segítsenek a rászorulókon, ezért szívesen dolgoznak össze a békéscsabai intézménnyel.
Fotó: behir.hu
– Rengeteg nagyon jó élményünk van, hiszen mi Telekgerendáson is folytatjuk ezt a tevékenységet, szoktunk főzni is. Amikor nincs lehetőségük, hogy megvegyenek egy mesekönyvet, egy babakocsit, amikor pedig megkapják, számunkra is boldogoság látni azokat a csillogó szemeket és örömöt. Sokan el is sírják magukat… Ennél jobb érzés nincs szerintem – fogalmazta meg a Magyar Vöröskereszt Telekgerendási Alapszervezet vezetője.
Az intézmény ilyen köszönőkártyákat ad az adományozóknak, ezzel is megköszönvén hálás segítségüket. (Fotó: behir.hu)
Az adományozás folyamata nem csak ezért jó, mert így a szekrényünk is felszabadul és a ruha is gazdára talál, hanem mert adni jó. Az ajándékozás örömének egy olyan szintje ez, ahol minden erőfeszítés nélkül tehetjük szebbé mások életét.
Az adományozással kapcsolatos további információkért kattintson az alábbi linkre: