Egy győzelem, egy vereség a zilahi torna első napján

2015. december 20. 07:52 | behir.hu

Pénteken és szombaton a romániai Zilahon vendégszerepel az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE, amely a HC Zalau négycsapatos felkészülési tornáján vesz részt. Pénteken a lila-fehérek a házigazda HC Zalau és a kolozsvári U. Alexandrion Cluj együttese ellen léptek pályára.

A csabai lányokkal betegség és sérülés miatt Dajka Bettina, Tóth Sára és Mézes Laura sem tarthatott Romániába, de Leposava Glusica, valamint a térdét megütő Zöldi-Tóth Kata sem volt teljesen egészséges. A derekát fájlaló szerb átlövő ráadásul a Zilah elleni délelőtti mérkőzésen újra megsérült, így délután csak epizódszerepet kapott. Először szerepelt a felnőtt csapatban Illyés Lilla, a junior együttes tehetséges irányítója.

Az Előre NKSE péntek délelőtt a házigazda HC Zalau ellen lépett pályára, és rendkívül álmosan kezdett, aminek köszönhetően 7:1-es előnyre tett szert a román csapat. Az első félidőben a csabaiak nem tudták tartani a hazaiak tempóját, így 21:11-es zilahi vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második félidőre rendezte a sorokat a csabai együttes, de ez csak arra volt elegendő, hogy megmaradjon a félidei különbség.

HC Zalau - EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 38:28

Békéscsaba: Terenyi - Gávai 7, Walfisch 6, Szögi 6, Szabó V., Nikolayenko 2, Kovács A. 3.

Cserék: Futaki, Kölcze (kapusok), Glusica 1, Zöldi-Tóth 3, Török, Mihálffy, Illyés, Bottó. Megbízott vezetőedző: Szabó Károly

Az Előre NKSE délután az U. Alexandrion Cluj ellen szerepelt, és végig koncentrált játékot nyújtva megérdemelten nyerte meg az összecsapást. A lila-fehérek az első félidő közepétől végig vezettek, bár a Kolozsvár többször is felzárkózott, az igazi csapatjátékot nyújtó, egymásért küzdő lilák biztosan győztek. A csabaiaknál a találkozón pályára lépett a próbajátékon szereplő szerb utánpótlás válogatott kapus, Jovana Misailovic is, aki kedd óta a csabaiak vendége.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE - U. Alexandrion Cluj 27:24

A Békéscsaba dobói: Walfisch 7, Kovács A. 5, Szögi 4, Szabó V., Zöldi-Tóth 3-3, Bottó 2, Glusica, Nikolayenko, Gávai 1-1

Az Előre NKSE szombaton magyar idő szerint 9 órakor a Debreceni VSC ellen zárja a tornát. A debreceniek az első napon a csabaiakhoz hasonlóan 3 góllal verték a Kolozsvárt, majd 6 góllal kikaptak a házigazdáktól.