Amerikai kutatók tesztekkel igazolták, hogy a macskák csökkentik gazdájuk stressz-szintjét. A cica simogatásával fokozottan választódnak ki boldogság-hormonok, miközben a stressz-hormonok termelése alábbhagy. A macska dorombolása erősíti a kikapcsolódási és ellazulási hatást. Duna Anikóval, a Catlantis munkatársával arról beszélgettünk, hogy a cicák miképp gyógyítanak.
Mivel a négylábúak pozitív kihatással vannak stresszességünk szintjére, ennek megfelelően csökken a megbetegedések rizikója is. Nem elhanyagolható dorombolásuk csontgyógyító hatása – jegyezte meg.
A macskadorombolás lazító hatású, emellett tanulmányok igazolják, hogy a macska által kiadott egyenletes, zúgó-búgó hang gyógyító hatást gyakorol a csontokra. Így a macskák eltörött csontjai sokkal gyorsabban gyógyulnak, mint ahogyan az más emlősök esetében történik. A kutatók arra az eredményre jutottak, hogy ennek hátterében a kereken 25 Hz frekvenciájú dorombolás áll. A kutatók vibrációs készülékekkel imitálták ezt a frekvenciát, s az emberi csontokra való gyógyító hatást is igazolták.
Az emberre gyakorolt pozitív hatásuknak köszönhetően a cicákat állatokkal támogatott terápiára is használják – kisebbé tehetik a terapeuta és páciens közötti távolságot. Vagyis terápiás céllal igen sokféleképpen lehet használni a cicákat – fogalmazott Duna Anikó.