DJP: A cél, hogy mindenki a digitalizáció nyertese legyen

2018. március 1. 10:59 | Horváth Szabolcs

Mentor találkozót szerveztek a Digitális Jólét Program szakemberei Gyulán, a Mogyoróssy János Könyvtárban. A program célja, hogy társadalmi helyzettől függetlenül mindenki a digitalizáció nyertese legyen hazánkban és képzett mentorok segítségével sajátíthassa el a digitális tudást, illetve a modern számítástechnikai eszközök használatát.

Mintegy 2.7 millióra tehető azon 18 év felettiek száma, akik nem használják az internetet- Prorok Mihály regionális mentor szerint ez az átfogó, 2017-es kutatási eredmény jól tükrözi, hogy mekkora szükség van a programra.

A találkozón résztvevő Dr. Kovács József országgyűlési képviselő szerint - aki szintén elkötelezett a program mellett - ahhoz, hogy valaki meg tanulja kezelni a számítógépet, alapvető, hogy legyen a birtokábab megfelelő estköz vagy hozzá tudjon jutni ahhoz.

A mentorok a Digitális Jólét Pontokon segítik a tudás elsajátítását.

– A mentorok fő feladata a magyar állampolgárok digitális írástudásának, digitális kompetencia-szintjének növelése. Gyakorlatilag itt olyan funkcionális tudásról beszélünk, amelyet az állampolgárok napi szinten alkalmazhatnak az életükben. Az internetes keresésen egészen a videó hívásokon át, az online munkára, online jelentkezés az adott munkakörre - nyilatkozta Dams André, a Digitális Jólét Koordinációs Központ szakmai koordinátora.

A Digitális Jólét Pontok infrastrukturális fejlesztése folyamatosan zajlik. Egy többpilléres projektnek köszönhetően a pontok számítástechnikai eszközöket kapnak.

– A második pillér maga egy tudásbázis létrehozása, ami a mentoroknak segítség. Amivel az oda betérőket, információra kíváncsikat, tanulni vágyókat, fejlődni akaró embereket tudják tovább vinni ezen az úton. A harmadik pillére a mentorok továbbképzése - mondta Megyeri Lajos, a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség projektvezetője.

A Digitális Jólét Program mentor találkozóján a megye 32 településéről 68 mentor vett részt.

 

 

További programok »

FEL