Díjazzák a fenntartható mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozásokat

2025. június 19. 18:49 | behir.hu

A mezőgazdasági és élelmiszeripari termelésben is felértékelődött a fenntarthatóság. A gazdálkodók innovatív megoldásaikkal idén a Magyar Üzleti Felelősség Díj elnyerésére pályázhatnak.

Az utóbbi pár évtizedben a fenntarthatóság a társadalmi és gazdasági életünk kapcsán nem csak divatos, de fontos és megkerülhetetlen fogalom lett. Egyre több gazdálkodó fordít kiemelt figyelmet a talajvédelemre, a talajállapot javítására, a vízgazdálkodásra és a vizes élőhelyek védelmére – összességében az ökoszisztémák megőrzésére, amelyeknek elválaszthatatlan részei az agrár-élőhelyek. A holisztikus szemlélet és a rendszerben való gondolkodás, illetve kezelés okán egyre népszerűbbek az olyan gazdálkodási módszerek, amelyek élőhelyként, életközösségként tekintenek a mezőgazdasági területekre.

A fenntartható élelmiszertermelést és gazdálkodást szem előtt tartó termelők és feldolgozók jövőbe mutató megoldásai ebben az évben Magyar Üzleti Felelősség Díjat nyerhetnek. A CSR Hungary Díj pályázatán – idén 18. alkalommal – keresik Magyarország legkiemelkedőbb felelős és fenntartható kezdeményezéseit, projektjeit, és menedzsmentrendszereit. Az idei pályázat célzottan a Magyarországon működő, felelős és fenntartható magyar gazdaságot támogató vállalkozásoknak, szervezeteknek szól. Az érintettek június 20-ig regisztrálhatnak, a pályázatok benyújtásának határideje pedig július elseje.

Az önkéntes védjegyhasználati rendszerben résztvevők - több szintes ellenőrzést követően – jogosultakká válnak a védjegy 2 éves használatára, ami hozzájárulhat a védjegyhasználók piaci pozíciójának javításához, versenyképességük növeléséhez.

A pályázattal kapcsolatban további részletek érhetők el az alábbi linken: https://www.csrhungarydij.eu/.

Forrás: Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

További programok »

Friss hírek

Lecsapott a vihar a vármegyére – összefogással dolgoznak a károk javításán

Az ország egész területén komoly károkat okozott a tegnap esti vihar. A természeti erők Békés vármegyét sem kímélték, több településen is fákat döntött ki, vezetékeket szakított le és házakat, épületeket rongált meg. A viharkárokat minél előbb enyhíteni kellett az érintett településeken, hiszen már érkezik az újabb vihar a térség felé. Kondoroson összefogással próbáltak úrrá lenni a problémán, a településen a lakosság az önkormányzathoz fordulhat segítségért.
13:59
FEL