Csepregi András is kiérdemelte az új Göncz Árpádné-díjat

2024. november 22. 18:48 | behir.hu

Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karon, a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendezett konferencián, idén először két kivételes szakember, Csepregi András és Jakubinyi László vehette át a rangos Göncz Árpádné-díjat, amelyet a fogyatékos személyek támogatása érdekében végzett példaértékű munkájukért kaptak.

A Göncz Árpádné-díj célja, hogy elismerje azon hazai, a tudományos és a gyakorlati élet területén elkötelezett, legkiválóbb szakemberek munkásságát, akik több éve a fogyatékos személyek önálló életvitelének támogatásáért dolgoznak, és a fogyatékos személyekkel közösen végzett – a társadalmi befogadás és részvétel elveit szolgáló – tevékenységükkel új eljárások, módszerek bevezetésén, gyakorlatba történő átültetésén dolgoznak, melyet mind a tudományos közélet, mind a szakemberképzés területén képviselnek.

Pordán Ákos, a Kézenfogva Alapítvány ügyvezetője és Göncz Annamária, Göncz Árpádné lánya adták át a két díjazottnak az elismerést:

 

Csepregi András; fotó: barczi.elte.hu

 

Csepregi András, pedagógiai szakpszichológus és a Békés Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat nyugalmazott főigazgató helyettese szakmai érdeklődése elsősorban az autizmussal élő gyermekek, fiatalok állapotmegismerésére, fejlesztésére és támogatására fókuszálódott. Mára a legelismertebb szakemberek közé tartozik ezen a területen, gyakorlati szakemberként, oktatóként, kutatóként és alapvető autizmus-szakmai művek szerzőjeként. Munkásságát többek között a Pro Familiis Díjjal és az Apáczai Csere János-díjjal is elismerték.

 

Jakubinyi László és Pordán Ákos; fotó: barczi.elte.hu

 

Jakubinyi László, a miskolci Szimbiózis Alapítvány alapítója, közel három évtizede dolgozik a fogyatékossággal élők fenntartható életlehetőségeiért. Az általa vezetett Baráthegyi Majorság és más szociális farmok példát mutatnak a társadalmi vállalkozások területén, és aktívan dolgozik a szociális farmok hazai hálózatának bővítésén. Több egyetem külsős oktatója, számos hazai és nemzetközi program munkatársa, eddig 15 országban tartott konferenciákon, szemináriumokon előadásokat.

 

– Szakértelmét, tanácsait mind a szakpolitika, mind az önkormányzati és civil érdekvédelmi szervezetek rendszeresen igénybe veszik: közoktatási szakértőként dolgozott, jelenleg egyetemi oktató az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán. Az Autisták Országos Szövetségének szakmai partnere, számos autizmussal kapcsolatos, nem csak szakembereknek, hanem szülőknek szóló ismeretterjesztő és tájékoztató kiadvány szerzője, az AOSZ munkatársainak tartott tréningek rendszeres előadója. Békéscsabán az Aut-Pont Autista Gyermekekért és Fiatalokért Alapítvány aktív közreműködője, jelenleg is rendszeresen végez diagnosztikus vizsgálatokat, tart tanácsadást és előadást, s az Autizmus Világnapi rendezvényeken is lelkesen zenél – áll Csepregi András méltatásában.

 

Forrás: barczi.elte.hu

További programok »

FEL