Cselgáncs: Egy napon két csabai bajnok

2019. november 26. 15:48 | behir.hu

Siklóson találkoztak az ország legjobb serdülő korosztályú judokái a korosztályos országos bajnokságon. A megmérettetésen a BM Kano Judo SE két versenyzője, Szabó Karolina és Szentandrászki Gréta is aranyérmet szerzett.

A lányok 44 kg-os súlykategóriában Szabó Karolina a súlycsoport nagy esélyeseként képviselte az egyesületet. A békéscsabai versenyző szó szerint végigsöpört a mezőnyön, négy magabiztos ippon győzelemmel lett a legjobb és szerezte meg immár harmadik országos bajnoki címét - írja a klub beszámolója.

Szentandrászki Gréta az egyesület korosztályos válogatottja felkészülten állt tatamira. A 63 kg-os mezőny legkiemelkedőbb versenyzője sorra nyerte küzdelmeit, négy győzelem után a dobogó legtetejére állhatott és harmadik magyar bajnoki címét szerezte meg ezen a versenyen.

- Gréta és Karolina legjobb formájukat hozták, profi szinten küzdöttek ezen a napon. Nem csoda, hogy mindketten háromszoros bajnokok és rengeteg nemzetközi eredményt is magukénak tudhatnak. Nagy versenyzők és hosszú távon számíthatok rájuk, egyszer még olimpián látjuk őket, ebben biztos vagyok - fogalmazott Gyáni János edző.

A lányok után a +81 kg-os fiúk következtek. Kara Bence az egyesület egyik kiemelkedő versenyzője a tőle megszokott magabiztossággal nyerte küzdelmeit, két győztes mérkőzés után ismét magyar bajnoki döntőben küzdhetett riválisával, így két Héraklész-válogatott küzdelmét láthatták az érdeklődők. Az egyesület négyszeres bajnoka ez alkalommal ezüstérmet szerzett.

Bozó Bence, a serdülő B országos bajnokság második helyezettje hatalmas ippon értékű dobással kezdte a versenyt, majd az elődöntőben a későbbi bajnokkal találkozott össze. Végül bronzéremért küzdhetett, ahol taktikai hibát vétett, így a Gyulai Judo SE versenyzője pontszerző ötödik helyen végzett.

Kovács Antal egy győztes mérkőzést követően vállsérülést szenvedett, így nem tudta folytatni a versenyt, végül pontszerző hetedik helyen végzett.

A fiúk között 60 kg-ban a számára új és ismeretlen súlycsoportban állt szőnyegre Kiss Huba. Két bravúros győzelem után bronzéremért küzdhetett, végül az egyik legnépesebb mezőnyben pontszerző ötödik helyen végzett.

Az éremtáblázat szerint a BM Kano Judo SE ötven egyesület közül az előkelő negyedik helyen végzett.

Lipták Fanni akció közben (Fotó: BM Kano Judo SE)

Vasárnap ugyanitt rendezték a III. osztályú felnőtt országos bajnokságot. Mivel ezen a versenyen nem indulhatnak bajnoki érmesek, így az egyesülettől három versenyző indult. Lipták Fanni sérülése után most versenyzett először ismét, a sok kihagyás nem okozott neki problémát. A csabai versenyző régi formáját hozta, két győztes és egy vesztes mérkőzés után bronzérmet nyert a 78 kg-osok között. Szentandrászki Levente +100 kg-ban állt tatamira, két magabiztos győzelem után bronzéremért küzdött, ahol hibát vétett, így pontszerző ötödik helyen végzett. Lipcsei Attila 90 kg-ban a pontszerző, hetedik helyen végzett.

A judosok számára lassan lezárul a 2019-es versenyidőszak, a BM Kano Judo SE és a Gyulai Judo SE egyik legsikeresebb évén van túl. A BM Kano Judo SE ebben az évben tizenöt országos bajnoki érmet szerzett, ebből négy aranyérem, emellett három diákolimpiai bajnok és több nemzetközi helyezés született.

Az egyesületnek van még egy fő feladata a december 17-én Békéscsabán megrendezendő japán-magyar csapattalálkozó, melynek főszervezője Gyáni János.