Az utolsó negyedévben indítja el a Mol a koncessziós szerződésben elnyert területek közül Bucsa területén a kutatófúrást – jelentette be a magyar olajipari vállalat kutatás-termelési igazgatója.
Szakál Tamás az idén 80 éves hazai termelés jubileuma kapcsán azt is közölte, hogy a jövő év elején Bázakerettye és Mezőtúr területén is megkezdődnek a munkálatok.
Nyolcvan évvel ezelőtt mélyítették le a Zala megyei Budafapuszta mellett a Budafa-2-es kutat, amely az első magyarországi ipari méretű olajtermelést biztosító kőolajlelőhellyé vált, hazánk pedig felkerült a kőolajtermelés világtérképére.
A Mol jelenleg a hazai lakossági gázfelhasználás egyötödét és az olajfelhasználás egytizedét termeli ki Magyarországon. Bár a hazai geológiai lehetőségek korlátozottak, a vállalatnál lévő szaktudásnak és a jelenleg elérhető új innovatív technológiáknak köszönhetően még évtizedekig lesz Magyarországnak saját termelésű olaja és földgáza.
A társaság idén ismét jelentős összeget fordít a mezőfejlesztésre, továbbá új kőolaj- és földgázkutatási projektekbe kezd. Bucsát, Bázakerettyét és Mezőtúrt Jászárokszállás, Okány-Nyugat és Zala-Nyugat területek követik.
A hat szénhidrogén-koncessziós terület összesen közel 4200 négyzetkilométert fed le, így a Mol jogosultságában álló kutatási területek mérete megközelíti a 7500 négyzetkilométert.
Forrás: magyaridok.hu