Bravúr a Magyar Kupában! NB I-es ellenfél ellen jutott tovább a Békéscsaba

2022. február 9. 20:53 | Hidvégi Dávid

Az NB I 10. helyezettjét, a Gyirmót FC Győrt fogadta a hazai pályán másodosztály 13. pozícióját elfoglaló Békéscsaba 1912 Előre a Magyar Kupa 5. fordulójában. A gyenge első félidő után egy jóval erősebb második játékrészt láthatott a csabai közönség, amely után a viharsarkiak 3–1-re győztek.

MOL MAGYAR KUPA NYOLCADDÖNTŐ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–GYIRMÓT FC GYŐR 3–1 (0–0)
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, 1060 néző. Vezette: Antal Péter (Punyi Gyula, Kovács Gábor)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Hodonicki, Albert, Bora, Mikló (Farkas, 72.) – Gránicz (Váradi, 61.), Sipos (Szabó Cs., 61.) Zvara, Horváth – Paudits (Varga Sz., 79.), Ilyés (Oláh, 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
GYIRMÓT: Hársfalvi – Major (Szegi, 55.), Ikic, Karacs, Zeke – Ventura – van Kessel (Medgyes, 55.), Kovács, Vogyicska (Nagy P., 63.), Herjeczki (Hasani, 55.) – Mayer (Varga B., 55.). Vezetőedző: Csertő Aurél
Gólszerzők: Ilyés (51.), Gránicz (54.), Hodonicki (89.) ill. Ventura (68.)

A mérkőzésen először a sárga mezben pályára lépő Gyirmót FC Győr veszélyeztetett: az 5. percben Herjeczki Kristóf lőtt fölé egy szabadrúgást 20 méterről. A 13. percben Mayer Ádám lőhetett közelről, de nem találta el jól a labdát, Czinanó Áron könnyedén fogta azt. Az első csabai kapura lövésre 35 percet kellett várni, amikor Horváth Péter próbálkozott távolról, de Hársfalvi Áron kapus a helyén volt. Az első félidő utolsó percében majdnem megszerezte a vezetést a Gyirmót: Herjeczki lőtt éles szögből, azonban Czinanó óriásit védett.

Egy élvezetes második félidőben dőlt el a találkozó sorsa

A második félidő elején a csabaiak nyomása eredményre vezetett: az 51. percben Zvara Levente passza után Ilyés Tamás hozta helyzetbe magát és megszerezte a vezetést a csapatának, 1–0. Alig három perccel később kontratámadást vezethetett a Békéscsaba, amelyből Gránicz Patrik betalált ezzel két gólra növelve az előnyt, a támadó szezonbeli ötödik találatát szerezte, 2–0. Csertői Aurél négyes cserével próbált változtatni csapata játékán, ami hamarosan eredményre vezetett. A 68. percben egy bedobás utáni kavarodásból Denis Ventura került helyzetbe és közelről a hálóba lőtt, ezzel szépített, 2–1.

Schindler Szabolcs taktikát változtatott, védekezőbb felfogásban játszott tovább az együttese, mégis sorra jöttek a helyzetek. A 77. percben Albert István lőtt távolról, amit nagy bravúrral védett a gyirmóti hálóőr. A 81. percben a csereként beálló Oláh Ákos vihette kapura a labdát, de Hársfalvi ezúttal is védett. A 89. percben jött a kegyelemdöfés: kontratámadás után, egy szemet gyönyörködtető lövéssel Hodonicki Márk helyezte be a labdát a jobb felső sarokba, ezzel 3–1-re módosítva az eredményt. Két perccel később a csereként beálló Váradi Ádám szerezhette volna meg a mindent eldöntő gólt, de a fejes a keresztlécről vágódott le. Az eredmény már nem változott, a Békéscsaba 3–1-re nyert és ezzel bejutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe, ahol majd egy másik NB I-es csapat, az Újpest lesz az ellenfél, szintén hazai pályán.

A mérkőzés visszanézhető itt:

MESTERMÉRLEG

Schindler Szabolcs: – Először azzal kezdeném, hogy hétvégén volt egy nagyon rossz eredményünk, csapatszinten rosszul játszottunk. Sikerült rendet raknunk, sok helyen változtattam a felálláson és bekerült rengeteg éhes játékos. Az első félidőben fegyelmezetten játszottunk, a második félidőben viszont ültek a kontráink, sok gólszerzési lehetőségünk volt. A mérkőzés összképét tekintve egy nálunk sokkal erősebb csapatot sikerült legyőznünk, ami bravúr. Helyenként jól játszottunk, az akarásunknak köszönhetően megérdemelten nyertünk ma.

Csertői Aurél: – Azt gondolom, nem játszottunk jól. Olyan gólokat kaptunk, amelyek miatt szégyellem magam a srácok helyett is. Meglepődtem a teljesítményeken. Nekünk a szombati mérkőzésünk is élet-halál lesz abban a tekintetben, hogy egyáltalán ki tudjunk állni és jó teljesítményt nyújtsunk. Teljesen megérdemelten jutott tovább a Békéscsaba, jobban futballozott. Én döntöttem úgy, hogy előtérbe helyeztem a szombati bajnokit, gondolom ez hiba volt, inkább teljes csapattal kellett volna kiállni.