BMZ elmeséli, az ezredforduló óta, a Nap mozgásának megfelelően, rendszeresen, négy ciklusban szervezik meg a szertartásokat.
Továbbá a téli napforduló fontosságát hangsúlyozta, amely a fény újjászületésének a pillanata, amikor a napfényes órák újraerősödnek. Tulajdonképpen ez a fény győzelme a sötét felett.
Hozzátette, a gyülekezőt követően Kiss Gabriella megnyitotta az Őrtűz szertartás szent-terét, majd párja, Medovarszki János hagyományőrző pattintással beindította az Élesztő-lélektüzet, amelyből Gabriellával közösen életre keltették az Őrtüzet. Majd a Vízasszony, Tűzember és a négy égtáj gyújtóinak kiválasztása zajlott a varázsdobverővel.
Azt követően a felajánló szalagokat helyezték el a fákon, bokrokon (a szalagok felhelyezése közben lehet elmondani kívánságunkat, kérésünket a szellemvilágnak). Illetve az elbocsájtó cédulák megírása következett.
BMZ elmondása szerint ezekre írják fel azokat a dolgokat, amelyektől meg szeretnénk szabadulni. Ilyen például a saját vagy az ismerőseink betegségei, családon belüli, vagy környezetünkben jelentkező problémák.
– Fontos, hogy a cédulákat úgy helyezzük el, hogy könnyen elő tudjuk venni, amikor elkövetkezik a nagy Szertartás Máglyájába történő bedobásuk! – húzza alá.
Azután a résztvevők Vízasszony és Tűzember általi zsályafüstölős auratisztítása következett a Kelet Kapuban, átlépés a kapun a Szent-szertér feltöltése, helyeink elfoglalása, a Nap járásának megfelelően, közben a Yotengrit mantra ismételgetése. Védelmi Yotengrit vízkör létrehozás a Vízasszony és a Tűzember segítségével. Közös belépés a védett Yotengrit vízkör belsejébe.
És ekkor következik Ja Bai szertartásrend ismertetője, amelynek végén megkérte a gyülekezet tagjait egy közös utánamondásos fohászra.
(A szertartás többek között Krajcsó András felépülése érdekében, és a közelmúltban elhunyt Forgács Lajos emlékére zajlott.)