A Bhagavad Gíta ősi írásának bölcsessége valódi boldogságot hoz életünkbe, mert feltárja előttünk a titkot: ki vagyok én és mi a dolgom ebben a világban? Az előadó Bhaktipád Dász, vaisnava teológus, vlogger, aki mindenkinek betekintést nyújt a lelki filozófia és tudományok megismerésébe – tudtam meg a békéscsabai szervezőtől.
Majd az előadás egy-két momentumáról, Bhaktipad Dásszal telefonon beszélgettem; aki a program címével kapcsolatban a következőket mondta: Az emberek állandóan felteszik önmaguknak az alapvető kérdéseket, mint például azt, hogy mi a küldetésem a világban? Mi a sorsom? Vagy miképp lehetek mások számára hasznos? Miközben valahogy mindig az ismétlődő problémákkal találkoznak, azaz megint ugyanabba a helyzetbe kerültek, amelyben korábban voltak. És vajon miért van ez?
Ez olyan – folytatja –, mint az iskolában: ha nem tanulom meg a tananyagot, akkor megbukok, osztályt ismétlek, és mindet újra kell tanulni. Bizony számos felnőtt is hasonló élethelyzetben van, mert amíg nem tanulja meg a leckét, akkor mindig ugyanazt fogja csinálni, a problémáit ráadásul a körülményekre, a főnökére fogja rá. De ha mást csinálunk, és tanulunk a hibáinkból, akkor jó esélyünk van kilépni ebből a labirintusból.
Hozzáfűzi: ez igaz a párkapcsolatokra is. Például a nő nem érti, mit jelent nőnek lenni, vagy a férj, hogy mit jelent férjnek lenni; így mindig hamis elvárásaik lesznek a másikkal szemben, és emiatt egyfolytában konfliktusok keletkeznek a családokban. Majd miután megtanulták, hogy kinek mi a szerepe, kivirágzik a kapcsolatuk.
A kérdésekre természetesen az érdeklődők a jó másfél órás slideshow-val színesített előadáson megkapják a válaszokat. Illetve a program végén lehet kérdezni, majd kötetlenül beszélgetni Bhaktipad Dásszal.
A belépés díjtalan, de ha úgy gondolod, adományoddal vagy a helyszínen megvásárolt könyvekkel támogatni tudod Bhaktipad Dász misszióját.
Such Tamás