– Milyen pályázat révén nyílik lehetőség a rendelő felújítására?
– A TOP Plusz fenntartható humán infrastruktúra-fejlesztésre adunk be pályázatot, amely lehetőséget nyújt a háziorvosi és házi gyermekorvosi praxisok fejlesztésére. A tervek a teljes korszerűsítésre, külső és belső felújításra, technikai átalakításra terjednek ki. Csak néhány tétel, a teljesség igénye nélkül: plusz parkoló épül, illetve egy új laborral is bővülhet az épület. Akadálymentesítünk, kicseréljük a hő- és födémszigetelést, a nyílászárókat, míg a gazdaságos működtetést hőszivattyús fűtési rendszer és napelemes kiserőmű segíti majd. A fejlesztés eredményeként szép, korszerű, klímás rendelőkomplexumban lesz majd a négy háziorvosi és a három gyermekorvosi praxis. A pályázatot a szakbizottság a legutóbbi ülésén megszavazta, így azt március végéig beadjuk.
– Az ott dolgozó orvosok tettek javaslatokat az átalakítással kapcsolatban?
– Fontosnak tartottuk, hogy az érintett orvosokat bevonjuk a projekt tervezésébe, véleményüket, javaslatukat figyelembe vettük. Konstruktív hozzáállásukat ezúton is szeretném megköszönni! Szintén szerepet vállalt ebben a munkában a kormány által praxiskezelőnek kijelölt Országos Kórházi Főigazgatóság. Fontos volt a széleskörű egyeztetés, mert az itt végzett háziorvosi tevékenység kiemelkedő jelentőségű, Békéscsaba egyik legnagyobb városrészének az egészségügyi alapellátását biztosítja.
– A fejlesztés mikor valósulhat meg?
– Amennyiben pozitív elbírálásban részesül a pályázat, akkor a támogatói okirat megszületése után 36 hónap áll rendelkezésre a kivitelezésre. A bővítési, felújítási munkálatokat ütemezetten szeretnénk végrehajtani, szem előtt tartva a háziorvosi rendelések zavartalanságának biztosítását. Büszkén mondhatom, hogy van tapasztalatunk ezen a téren, hiszen az elmúlt időszakban több, a városi egészségügyi ellátó rendszert érintő fejlesztést koordináltunk. Uniós forrásból a gerlai és a jaminai, hazai támogatással pedig a Kazinczy utcai rendelőt újította fel az önkormányzat. Ez a most tervezett fejlesztés önerő igénybevétele nélkül, uniós és hazai társfinanszírozásban, közel 630 millió forintból valósulhat meg. Mint látható, az önkormányzat elkötelezett abban, hogy az itt élő polgárok minél magasabb színtű egészségügyi alapellátásban részesüljenek.