Az Év Sportolója 2017: A BRSE és a vb-3. gyorsváltó is a jelöltek között

A csapatsportágak jelöltjeivel teljessé vált az M4 Sport-Az Év Sportolója 2017 díjátadó gála „mezőnye” – írja az m4sport.hu.

A klasszikus csapatsportok kategória jelöltjei között helyet kapott a Linamar-Békéscsabai Röplabda SE együttese is, amely zsinórban negyedik alkalommal lett bajnok, megvédte Magyar Kupa-elsőségét és elhódította első nemzetközi trófeáját, miután diadalmaskodott a Közép-európai Ligában.

Az egyéni sportágak csapatversenyeiben remeklő párosok-négyesek mezőnyében pedig ott lesz a hazai világbajnokságon remeklő 4×100 méteres gyorsváltó is, amelyet óriási hajrával a békéscsabai Bohus Richárd hozott be a bronzérmes pozícióba.

A Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai az idén 60. alkalommal szavaznak az év legjobb sportolóira. Az M4 Sport-Az Év Sportolója 2017 díjátadó gálát 2018. január 11-én, csütörtökön 19.30 órától rendezik meg.

Az MSÚSZ elnöksége idén az Év csapata kategóriát két részre osztotta, külön díjazva a klasszikus csapatsportok és az egyéni sportágak csapatversenyeinek képviselőit. Mindez az elmúlt évek tapasztalatai, s a magyar sport növekvő számú nemzetközi sikerei miatt tűnik indokolt lépésnek, így ezentúl nem kell majd összehasonlítani például a kajakos egységeket a kézilabdacsapatokkal.

Az elnökség elkészítette a 10-es listákat, összesen 11 kategória legjobbjaira szavaznak december 15-től a sportújságírók, az Év góljára pedig az m4sport.hu-n a szurkolók. Az M4 Sportreggeli adásában keddtől péntekig ismertették a kategóriákat.

 

A klasszikus csapatsportok kategória jelöltjei:

 

A Linamar-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata
A Rába ETO futsalcsapata
A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata
Férfi kosárlabda-válogatott
Férfi vízilabda-válogatott
Az FTC-PQS Waterpolo férfi vízilabdacsapata
Női kosárlabda-válogatott
A Szolnoki Dózsa férfi vízilabdacsapata
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata
Az U17-es futballválogatott

Az egyéni sportágak csapatversenyeinek jelöltjei:

 

A Simon Béla, Juhász Adrián, Kolláth Vanda összetételű evezős kormányos kettes
A Balassa Márk, Birkás Balázs kajak kettes
A Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású kardválogatott
A Kozma Dominik, Németh Sánrod, Holoda Péter, Bohus Richárd összetételű férfi 4×100 méteres gyorsúszóváltó
A Burján Csaba, Knoch Viktor, Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor összeállítású rövidpályás gyorskorcsolya váltó
A kötöttfogású birkózóválogatott
A Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta összeállítású női kajak négyes
A Földházi Zsófia, Alekszejev Tamara, Kovács Sarolta összetételű öttusacsapat
A Keszler Andrea, Jászapáti Petra, Heidum Bernadett, Bácskai Sára Luca összeállítású rövidpályás gyorskorcsolya váltó
A Balázs Attila, Fucsovics Márton tenisz Davis Kupa-csapat

 

Az Év csapata kategória jelöltjei a fogyatékos sportolóknál:

 

A Tóth Irma, Tóth Attila asztalitenisz vegyes páros
Az Almagro Carmen, Szendi János asztalitenisz vegyes páros
A Hasznos Szabina, Juhász Zoltán bowling vegyes páros
A Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Veres Amarilla, Fóris Erika összetételű kerekesszékes vívóválogatott
A Hingyi Ágnes, Hingyi Rita műkorcsolya páros
A Biacsi Ilona, Keresztesi Erika, Csontos Piroska, Biacsi Bernadett összeállítású női 4×400 méteres síkfutó váltó
A Velkey-Guth Ádám, Jánka Sándor, Gelencsér Róbert, Zilaj Csaba összetételű 4×100 méteres síkfutó váltó
A Berkes László, Böcskei Lajos Balázs, Gerencsér Gábor, Horváth Miklós Iván, Kalász Attila, Király Arnold, Pelikán Barnabás, Péntek János, Sivinger Márton, Szigeti Balázs, Török Bálint, Varga Csaba, Zelenák Balázs, Zelenák Szabolcs összeállítású padlóhoki-válogatott
Az Almagro Carmen, Gyöngyösi Attila, Jakab Ivett, Kégel Tamás, Kóka Zoltán, Necz Viktor, Orbán Attila, Quittner Péter, Szendi János, Merth Attila, Tóth Roland összetételű röplabdacsapat
A Hanyu Zsuzsanna, Tilhof Ingrid tollaslabda páros

 

Megosztás:

Címke: , , , , , ,