A Lencsési Közösségi Ház nagytermében Takács Péter tagintézmény-vezető köszöntötte a megjelenteket, majd Barabás Ferenc, a Márvány Fotóműhely elnöke nyitotta meg a tárlatot, közreműködött a Kemény Gitárklub.
Már két évtizede hagyomány, hogy az Aradi Fotóklub az ősz elején kiállít a közösségi házban, ezzel viszonozva azt a gesztust, hogy a Márvány Fotóműhely rendszerint a nyár elején vonultatja fel alkotásait aradi kiállítótermekben. A két klubnak hagyományosan jó a kapcsolata, kölcsönösen segítik egymás szakmai fejlődését. Közös fotósétákat, fotós táborokat szerveznek.
Most 49 fotó látható a közösségi ház nagytermének falán, ez 12 alkotó munkája.

Fotó: Lencsési Közösségi Ház
– A közösségi ház vezetőjeként az összes kiállítást módomban állt megnézni, tanulmányozni. A visszajelzések alapján is elmondható, hogy az aradiak az elmúlt 20 évben óriási fejlődésen mentek keresztül, és ebben valamelyest szerepet játszott a csabaiakkal való folyamatos együttműködés is. Az aradi fotográfia történetének meghatározó alakja volt Kelen Ferenc, aki már nem lehet közöttünk, és sajnos szintén nincs köztünk a Márvány egykori vezetője, Bazsó Imre. Ők tették le ennek a máig élő és aktív kapcsolatnak az alapjait, amelyet a mindenkori fotósok visznek tovább - fogalmazott Takács Péter.
Mint megtudtuk, a két fotóműhely ősszel közös kiállítással emlékezik vissza az elmúlt húsz évre, először Békéscsabán (szeptember 12-étől), majd Aradon lesz közös kiállításuk erről.

Fotó: Lencsési Közösségi Ház