Az Airbus üzemében gyártott alkatrészek a teljes helikopter üzletágat ellátják

2024. július 12. 19:07 | Kovács Andrea

Két éve indult el a termelés az Airbus gyulai gyárában. Az üzemben készült helikopter alkatrészek 2023 végén megkapták az európai repülésbiztonsági ügynökség felhasználási engedélyét, azóta a termelés három műszakban folyik. A Gyulán gyártott eszközöket a vállalat németországi és franciaországi összeszerelő üzemeiben építik be az új helikopterekbe.

A világ egyik vezető helikoptergyártója, az Airbus magyarországi gyáregységét 2022. júliusában adták át Gyulán. A próbaüzem után elindult a teljes körű gyártás is és mostanra már teljes kapacitással működik és a vállalat helikopter üzletágának teljes palettáját, így a polgári és katonai repülést is kiszolgálja.

– Két éve nyitottuk meg a gyárat, és azóta számos technológiát vezettünk be. Mára már teljes egészében az Airbus termelési rendszerének részét képezzük és ebben az évben már négyszer annyi alkatrészt gyártottunk, mint a teljes 2023-as évben. Ez egy nagyon jelentős felfutás, amit a következő hónapokban és években folytatni fogunk, az itt dolgozó kollégák szaktudására építve, hiszen ők képezik a vállalatunk erejét – mondta Olivier Malherbe ügyvezető igazgató.

 

 

– Gyulán lefektettük a légiipar alapjait és nagyon büszkék vagyunk arra, hogy ebben úttörők lehetünk. Amire a sikeres gyártási folyamatokhoz a legnagyobb szükségünk van, azok a motivált munkavállalók, akik elkötelezettek a munkájuk iránt, és érzik a felelősséget, hiszen minden legyártott alkatrész mögött ott van a helikopter utasainak és pilótáinak az élete. Jó úton haladunk, de szükségünk van néhány évre ahhoz, hogy az előttünk álló időszakban sikerre vigyük a vállalatunkat Magyarországon – tette hozzá az Airbus Helicopters Magyarország Kft. vezetője

A Gyulán gyártott forgószárnyas alkatrészek 2023 végén megkapták az európai repülésbiztonsági ügynökség jóváhagyását, így az eszközök egyenesen az Airbus németországi és franciaországi összeszerelő üzemébe kerülnek. A 15 ezer négyzetméteres alapterületű üzemben több mint 180 magyar munkavállaló dolgozik, a sorozatgyártás beindulása óta a termelés három műszakban folyik. 

Galéria

További programok »

FEL