Atlétika: Csabai sikerek az ifjúsági liga döntőn

2022. szeptember 7. 15:02 | behir.hu

A KOPP Békéscsabai Atlétikai Club sportolói remekül szerepeltek a Győrben megrendezett ifjúsági és junior liga döntőn: 8 győzelemmel és 3 éremmel tértek haza.

A csabai sportszervezet szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleménye szerint az egész éves versenysorozat végén a döntőben mindenkit felülmúlva versenyeztek a legjobb csabai ifjúsági és junior atléták, akik az egész éves teljesítményük alapján jutottak el Győrbe.

A papírformát igazolva Kis Petra Sára rajt-cél győzelmet aratott 800 és 1500, hiszen méteren nem talált magának ellenfelet. Zahorán Milán két távon vívott izgalmas mérkőzéseket. 1500 méteren az 53,9 másodperces utolsó körrel biztosította a győzelmét a több versenyző által szorongatott mezőnyben. 800 méteren ugyan második lett, de az idény végi közel 2 másodperces egyéni csúcsának különösen örült a klub.

Baukó Petra esélyesként kezdte a súlylökést, de csak a dobogó második fokára állhatott fel, majd másnap annál magabiztosabban nyerte a diszkoszvetést. A rúdugró Erős Eszter az országos ifjúsági bajnok címe után elhódította a Liga győzelmet is, az EYOF bronzérmes Kovács Alexandra gyalogló pedig ismét bővítette egy aranyéremmel az érem kollekcióját. Ebben a számban Bor Bernadett lett ezüstérmes. A fiú gyaloglásban szintén nem talált legyőzőre Bor Benjamin és magabiztosan nyerte az 5000 méteres számot.

Bronzérmet szerzett egyéni legjobbjával a junior korosztályban 400 méteres gátfutásban Szilágyi Patrícia, Karsai Gábor pedig a nevéhez méltóan magabiztos rajt-cél győzelmet aratott 5000 m-es síkfutásban.

A klub szerint a fiatalok megadták az alaphangot a hétvégi Szuper Liga döntőhöz, ahol Márton Anita lesz a vezéregyéniség, majd a következő hétvégén Debrecenben a Csapatbajnokságon szintén várják az eredményeket.

Felkészítő edzőik: Urbanikné Rosza Mária, Solticz Kálmán, Bagi Árpád, Adorján László, Tóth Sándor